rodzinka.pl

Ocena
serialu
8,7
Bardzo dobry
Ocen: 3899
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"rodzinka.pl": Małgorzata Kożuchowska wyrusza na tournée po Ameryce!

Małgorzata Kożuchowska, czyli Natalia Boska z "rodzinki.pl", która na scenie Teatru Narodowego od kilku miesięcy wciela się w główną bohaterkę znanej na całym świecie sztuki "Kotka na gorącym blaszanym dachu", wiosną będzie miała okazję zaprezentować się w roli Margaret publiczności w Kanadzie i USA!


Reklama


Toronto, Chicago i Nowy Jork - oto miasta, w których wiosną występować będzie Małgorzata Kożuchowska! Aktorka i pozostałe gwiazdy Teatru Narodowego grające w "Kotce na gorącym blaszanym dachu" wyruszają za ocean już w połowie marca.

- Jestem podekscytowana i ciekawa, jak widzowie przyjmą naszą interpretację sztuki - powiedziała serialowa Natalia Boska z "rodzinki.pl" w rozmowie z dwutygodnikiem "Flesz".

"Kotka na gorącym blaszanym dachu" to jeden z najbardziej znanych amerykańskich dramatów wszech czasów. Jego prapremiera odbyła się 24 marca 1955 roku w nowojorskim Morosco Theatre, a w Margaret wcieliła się wtedy legendarna hollywoodzka gwiazda Barbara Bel Geddes. Sztuka  Tennessee Williamsa wracała później na sceny Broadwayu aż pięciokrotnie! Tytułową Kotkę zagrały kolejno Elizabeth Ashley (w 1974 roku), Kathleen Turner (1990), Ashley Judd (2003), Anika Noni Rose (2008) i Scarlett Johansson (2013). Nakręcony na podstawie dramatu Williamsa film z Elizabeth Taylor był w 1959 roku nominowany do Oscara w sześciu kategoriach, a telewizyjna wersja "Kotki..." z Jessicą Lange zdobyła w 1985 roku nagrodę Emmy.

Nic dziwnego, że Małgorzata Kożuchowska swoje występy przez doskonale znającą "Kotkę na gorącym blaszanym dachu" amerykańską publicznością traktuje jak jedno z największych wyzwań zawodowych w życiu! Aktorka nie boi się jednak porównań z jej słynnymi poprzedniczkami, które grały Margaret na scenach Nowego Jorku.

- Przedstawienie jest zawsze pretekstem do spotkania i rozmowy. Już się na nie cieszę! - wyznała w wywiadzie.

Przypomnijmy, że w wyreżyserowanej w Teatrze Narodowym przez Grzegorza Chrapkiewicza "Kotce..." Małgorzacie Kożuchowskiej partnerują m.in. Grzegorz Małecki, Janusz Gajos, Ewa Wiśniewska i Beata Ścibakówna.

 

Dowiedz się więcej na temat: Małgorzata Kożuchowska

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje