rodzinka.pl

Ocena
serialu
8,7
Bardzo dobry
Ocen: 3878
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"rodzinka.pl": Magdalena Stużyńska została... blogerką!

Magdalena Stużyńska, czyli Viola z "rodzinki.pl" i Anka z "Przyjaciółek", od dawna marzyła, by zorganizować miejsce spotkań dla kobiet - rodzaj świetlicy, w której panie mogłyby dzielić się z innymi swoim światem i wrażliwością. Nie miała jednak pojęcia, jak zrealizować to w praktyce. Postanowiła założyć... bloga.

Magdalena Stużyńska i jej przyjaciółka Anna Hernik-Solarska od niedawna razem prowadzą bloga "nieboniebo.pl", który powołały do życia, by - jak mówią - spotykać się z innymi kobietami, wzajemnie się inspirować, wspierać w codziennej walce o siebie i swoje potrzeby.

Reklama

- Po urodzeniu pierwszego syna poczułam nową jakość więzi, która łączy mnie z kobietami. W szczególny sposób doświadczyłam tego, jak bardzo kobiety potrafią być dla siebie źródłem siły, inspiracji i wsparcia - napisała do czytelniczek swego bloga odtwórczyni roli Violi w "rodzince.pl".

Magdalena Stużyńska zna wiele kobiet, które - tak jak ona - z powodzeniem dzielą macierzyństwo z pracą, ale ma też wśród swoich znajomych takie, które świadomie zrezygnowały z życia zawodowego, by poświęcić się rodzinie, oraz takie, które nie są matkami, a znajdują spełnienie w twórczych albo pożytecznych działaniach.

- Miałam pomysł, żeby zorganizować miejsce spotkań dla kobiet... Nie miałam pojęcia, jak zorganizować to w praktyce, załatwianie urzędowych spraw to dla mnie męka! Za to ogromne możliwości daje sieć. Możemy być w kontakcie z kobietami z całej Polski, które wejdą do naszej "świetlicy" wtedy, kiedy będą miały czas i ochotę. Stąd pomysł na bloga - mówi aktorka.

Dziennikarka Anna Hernik-Solarska, która z Magdą Stużyńską przyjaźni się już od prawie 30 lat, twierdzi, że gdy przyjaciółka zadzwoniła do niej z propozycją, by razem założyły i redagowały bloga, uznała, że to świetny pomysł.

- To była sekunda, może dwie i prześcigałyśmy się w kolejnych pomysłach, co mogłoby się tam znaleźć - wspomina.

Współautorki bloga "nieboniebo.pl" chcą, by pisane przez nie teksty inspirowały kobiety i sprawiały, żeby panie - i te najbardziej zapracowane, i te, które zrezygnowały z kariery zawodowej i cały swój czas poświęcają na wychowywanie dzieci - nigdy nie przestawały patrzeć na świat przez różowe okulary.

 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje