Reklama

rodzinka.pl

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 5273
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​"rodzinka.pl": Maciej Musiał celuje w... Akademię Teatralną

Maciej Musiał, czyli Tomek Boski z "rodzinki.pl", marzył kiedyś, by po maturze wyjechać na studia aktorskie do Londynu lub spróbować swoich sił w Hollywood... Ostatnio uznał jednak, że powinien zostać w Polsce, bo - aby być w przyszłości dobrym aktorem - musi najpierw zdobyć solidne wykształcenie. - Celuję w Akademię Teatralną - mówi dziś idol polskich nastolatek.Reklama

- Nie wiem, czy się dostanę... Co roku zdaje do Akademii Teatralnej mnóstwo młodych i zdolnych ludzi, półtora tysiąca osób na 25 miejsc, więc konkurencja jest naprawdę spora - powiedział ostatnio Maciek w jednym z programów telewizyjnych.

O tym, jak ważny jest dla aktora tzw. warsztat, Maciej Musiał przekonał się obserwując Iwonę Bielską, z którą miał okazję pracować na planie serialu "Krew z krwi".

- Pani Iwona miała zagrać w bardzo dramatycznej scenie. Do ostatniej sekundy śmiała się i żartowała, a kiedy na kamerze zapaliła się czerwona lampka, ona - tylko za pomocą oddechu i sposobu ułożenia ciała - zmieniała się w... postać i grała zdruzgotaną, zniszczoną kobietę. Zrobiło to na mnie ogromne wrażenie! - opowiada serialowy Tomek z "rodzinki.pl".

Wielki wpływ na decyzję Maćka o studiowaniu aktorstwa w Warszawie miało też jego niedawne spotkanie ze studentami I roku Akademii Teatralnej i udział w ich fuksówce, na którą zaprosiła go koleżanka z planu "rodzinki.pl", wcielająca się w serialu w jego dziewczynę Magdę Olga Kalicka. Maciej był wręcz oczarowany atmosferą panującą na uczelni, pozazdrościł Oldze tego, że uczy się zawodu od najwybitniejszych polskich aktorów, że jej warsztat jest z dnia na dzień coraz lepszy...

Maciek zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli nie dostanie się do Akademii Teatralnej, wciąż będzie mógł grać w serialach i filmach, ale bardzo chciałby móc także sprawdzić się na scenie w teatrze.

- Teatr to coś zupełnie innego niż film. Tu potrzebne są umiejętności, których po prostu trzeba się nauczyć. Jest ogromna różnica między aktorami bez szkoły i ze szkołą... - twierdzi.

Na razie, korzystając z przerwy w zdjęciach do "rodzinki.pl", Maciej Musiał większość swojego czasu poświęca na przygotowania do czekającej go w maju matury. Wierzy, że nie będzie miał problemu ze zdaniem egzaminu dojrzałości. Wierzy też, że uda mu się zdobyć wymarzony indeks Akademii Teatralnej i za rok na fuksówce studentów I roku tej uczelni nie będzie tylko gościem...

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Rodzinka.pl | Maciej Musiał

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje