Reklama

rodzinka.pl

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 4633
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"rodzinka.pl": Jest interes do zrobienia!

Obdarowany z okazji Pierwszej Komunii Świętej prezentami i kopertą z banknotami Kacper (Mateusz Pawłowski) stanie się dla swojego starszego brata - Kuby (Adam Zdrójkowski) - bardzo atrakcyjnym kandydatem na... wspólnika w interesach! Kuba będzie chciał, by Kacperek zainwestował pieniądze, które dostał, w zakup skutera.


Reklama

Kuba ma bez wątpienia najtęższą spośród wszystkich braci Boskich głowę do interesów. Chciał kiedyś nawet założyć bank, a do lokowania w nim pieniędzy starał się namówić Kacperka.

Najmłodsza pociecha Natalii i Ludwika (Małgorzata KożuchowskaTomasz Karolak) okazała się jednak bardzo odporna na pomysły brata, więc idea Kuby, by stworzyć bank, spaliła na panewce.

Chłopak jednak nie przestał wierzyć, że kiedyś uda mu się zrobić interes życia! Gdyby tylko miał na rozkręcenie go odpowiednio duży kapitał...

Po Pierwszej Komunii Świętej Kacper wyda się Kubie wymarzonym wręcz inwestorem. Kuba wpadnie na pomysł, by kupić skuter, którym mógłby wozić ludzi jak taksówką i odpowiednio kasować ich za każdy przejechany kilometr.

Niestety, upatrzony przez niego skuter kosztuje 1200 złotych, a on ma tylko 200.

- Jest interes do zrobienia. Jesteś świeżo po komunii, na pewno sporo kasy przytuliłeś - zacznie rozmowę z Kacprem, chcąc namówić brata, by zainwestował w zakup skutera.

Kacper okaże się jednak twardym  negocjatorem. Nawet obietnica, że skuter będzie do jego wyłącznej dyspozycji w każdy poniedziałek, nie przekona go do pomocy Kubie w rozkręceniu firmy przewozowej.

- Nie mogę jeździć na skuterze. Jestem za mały - rzeczowo powie Kacperek, ale Kuba nie będzie chciał dać za wygraną.

- Będę ci oddawał 5 procent utargu. Będziesz bogaty! - Kuba sięgnie po argumenty wydawać by się mogło nie do obalenia.

Kacper szybko policzy sobie, że 5 procent od 10 złotych to zaledwie 50 groszy i wyśmieje propozycję brata.

Okaże się, że nawet jeśli Kacperek zdecydowałby się zainwestować wszystkie swoje środki w kupno skutera, Kubie wciąż brakowałoby pieniędzy na sfinalizowanie transakcji.

- Mam tylko stówkę. Zbierz tysiąc sto, to wtedy pogadamy - zakończy definitywnie rozmowę o skuterze Kacperek.

Czy Kubie uda się jednak przekonać brata, by wszedł z nim w spółkę?

Na dwa kolejne odcinki "rodzinki.pl" TVP2 zaprasza już dziś - w piątek 25 października - o godzinie 20.40 ("Komunia") i 21.15 ("Dorastanie").

Dowiedz się więcej na temat: Rodzinka.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje