Reklama

rodzinka.pl

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 5250
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"rodzinka.pl": Dziadkowie opuszczają dom Boskich!

- Boże, nareszcie! - szepnie Natalia (Małgorzata Kożuchowska) do Ludwika (Tomasz Karolak) tuż po tym, jak Janina (Halina Skoczyńska) zakomunikuje jej, że budowa domu na wsi, w którym ma zamieszkać z Zenonem (Michał Grudziński), wreszcie się zakończyła!


- Pan Kazek z budowy mówi, że nasz dom już jest gotowy pod klucz - poinformuje Natalię Janina, dodając, że za kilka dni ona i Zenon będą mogli wyprowadzić się od Boskich i wreszcie zamieszkać u siebie, ale że wcale jej to nie cieszy.

Reklama

- Dziwne... Niby powinnam się cieszyć, ale... dobrze nam tu z wami - powie z trudem powstrzymując łzy.

Natalia, by nie urazić matki, uda, że wiadomość o wyprowadzce rodziców zasmuciła ją, ale gdy tylko Janina wyjdzie z salonu, na jej twarzy pojawi się uśmiech... Także Ludwik uśmiechnie się od ucha do ucha, przybije z żoną piątkę i pocałuje ją.

W pakowaniu rzeczy Janiny i Zenona przed przeprowadzką uczestniczyć będą wszyscy członkowie rodzinki Boskich.

- Ależ mamy wyrękę. Co my byśmy bez was zrobili! - podziękuje Janina wnukom za pomoc.

Okaże się, że dziadkowie nie zamierzają zabierać ze sobą do nowego domu wszystkich rzeczy, które przywieźli do domu na ulicę Pokrętną. Zenon, wskazując na starą lampę nocną, sterty gazet, tandetną figurkę świętego i trzy muszle, oznajmi Tomkowi (Maciej Musiał), Kubie (Adam Zdrójkowski), Kacprowi (Mateusz Pawłowski) i Natalii, że to... prezenty dla nich.

- Dobrze nam się tu razem mieszkało, będziecie mieć po nas ostatnią pamiątkę. Długo z Zenkiem dumaliśmy, co wam dać z takiej okazji, na zakończenie pobytu... No i oto nasze dary - doda Janina i wręczy Boskim podarunki.

Tomek dostanie lamę nocną, Kacper figurkę świętego Antoniego, Kuba puzzle, Natalia bibelot, który podobno bardzo podobał się jej, gdy była mała, a Ludwik dziesięć roczników "Majsterkowicza".

- Musielibyśmy te rzeczy powywalać, a tak - jeszcze posłużą - powie Zenon, kiedy obdaruje już wszystkich.

Już następnego dnia po wyprowadzce dziadków Boscy przekonają się, że ich dom przestał funkcjonować tak sprawnie, jak funkcjonował, gdy Janina i Zenon dbali o wszystko! Ludwik rano będzie musiał zbyt długo czekać na kawę (Zenon włączał ekspres, bo wstawał najwcześniej), Natalia odkryje, że pudełko na śniadanie Kacpra jest brudne i bardzo śmierdzi (Janina zawsze je myła), Tomek zdenerwuje się, że ma nie ma kto uprasować mu spodni, więc spóźni się do pracy (babcia prasowała zawsze z marszu), Kacper utyskiwać będzie na brak naleśników na śniadanie (babcia robiła je w każdy czwartek), a Kubie nagle zabraknie ciepłej wody (dziadek pilnował, żeby bojler zawsze działał)!

Czy Boscy poproszą Janinę i Zenona, by wrócili do nich? Czy przyznają się do tego, że bez dziadków po prostu sobie nie radzą?

Na dwa premierowe odcinki 6. serii "rodzinki.pl" Dwójka zaprasza już dziś o godzinie 21.05 ("Wyprowadzka") i 21:35 ("Rodzicem być!").

Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje