Reklama

rodzinka.pl

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 4633
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"rodzinka.pl": Czy Kuba jest uzależniony od... tabletu?

Widok Kuby (Adam Zdrójkowski) z tabletem w dłoni spowoduje, że Marek (Jacek Braciak) zwróci Ludwikowi (Tomasz Karolak) uwagę, iż jego syn jest uzależniony od gier i internetu. - On ćpa wirtualną rzeczywistość - powie.


Marek, który często gości w domu na Pokrętnej i jest przez Boskich traktowany jak członek rodziny, bardzo się zaniepokoi, kiedy zaobserwuje, że Kuba praktycznie nie rozstaje się ze swoim tabletem i nawet na chwilę nie odrywa wzroku od ekranu.

Reklama

- Co z tego dzieciaka wyrośnie...? - zapyta z troską w głosie, chcąc uświadomić Ludwikowi, że Kuba ma poważny problem.

- Uzależniony jest! - stwierdzi.

Boski spojrzy na syna, po czym zacznie przekonywać Marka, że przesadza. Jednak to, co usłyszy od przyjaciela, spowoduje, że naprawdę się przestraszy. Marek tonem nie znoszącym sprzeciwu powie:

- Cieszysz się, że nie ćpa, co? A on ćpa! Ćpa wirtualną rzeczywistość. Ma po tym odlot jak po białym proszku, a narkotyk zżera mu każdą wolną chwilę. Musi być ciągle stymulowany, ciągle mu mało.

Choć Ludwik wyraźnie da Markowi do zrozumienia, że nie chce drążyć tego tematu, przyjaciel nie da za wygraną.

- Jak nie gra, to myśli o graniu! Widziałeś go kiedyś z książką? - zapyta, dobrze wiedząc, jaką dostanie odpowiedź.

- Ludzie generalnie mniej czytają - stanie w obronie syna Ludwik, ale widać będzie, że to, co usłyszał od Marka, zrobiło na nim wrażenie i poważnie go zaniepokoiło.

- Co ty się tak gapisz w ten tablet? - krzyknie do siedzącego na kanapie Kuby.

- To nie tablet, to czytnik do książek... Czytam "Buszującego w zbożu" - odkrzyknie ojcu zirytowany nastolatek.

Czy fakt, że Kuba jednak czyta książki, uspokoi Marka i Ludwika? Jakie wnioski wyciągną ze swej dyskusji o uzależnieniu młodzieży od tabletów i komputerów?

Na dwa premierowe odcinki 6. serii "rodzinki.pl" TVP2 zaprasza już dziś - 22 maja - o godzinie 21.05 ("Zima, zima... Ach to ty...") i 21.35 ("O miłości i zimnej wodzie").

 

Dowiedz się więcej na temat: Rodzinka.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje