Reklama

rodzinka.pl

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 4530
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Dziecięca moda w serialach - wczoraj i dziś

Ubrania, o które należało dbać, bo chodzili w nich różni bohaterowie i to w kilku powiązanych ze sobą serialach, to już przeszłość. Aby fajnie się prezentować, aktorzy nie muszą też przywozić na plan ciuchów ze swoich szaf...

Takie realia obowiązywały do końca lat 90. Wcześniej w Polsce było szaro, buro, biednie i pusto w sklepach. Dlatego żadna z młodych gwiazd nie wyznaczała trendów w modzie. W końcu serialowa rzeczywistość musiała być taka, jak ta za oknem.

Oryginalne stylizacje

Reklama

W 2008 roku został wyemitowany pierwszy odcinek "BrzydUli". Modę postawiono w nim na piedestale. Nagle okazało się, że warto ją pokazywać. Chodziło już nie tylko o to, by tak ubrać młodych aktorów, żeby nie odstawali od swoich rówieśników i byli wiarygodni, ale również stanowili dla nich inspirację.

W "rodzince.pl" np. zatrudniono trzy kostiumografki, cztery charakteryzatorki oraz trójkę stylistów fryzur!

- Najtrudniejsze i najciekawsze zarazem charakteryzacje, to te, dzięki którym musimy zmienić wygląd aktora za pomocą peruk, tresek i zarostów. Liczy się wówczas kreatywność, zdolności plastyczne i pomysłowość - przyznaje w jednym z wywiadów Aneta Brzozowska, charakteryzatorka, m.in. na planie "Samej słodyczy" oraz w "Przepisie na życie". 

Trendy i idole

Niezależnie od tego, ile odcinków liczy dana produkcja, młodzi odtwórcy ról chcą w każdym z nich wyglądać odjazdowo i oryginalnie. Co ciekawe, mnóstwo fanów pyta na przeróżnych forach i portalach społecznościowych, gdzie można kupić części garderoby swoich idoli. Interesuje ich głównie Maciek Musiał, który potrafi łączyć luz z elegancją i do marynarek zakłada markowe dżinsy oraz popularne buty sportowe.

Wśród nastolatek spore emocje budziła Julia Rosnowska ("Julia"). - Przez pewien czas dostawałam mnóstwo pytań, o to, gdzie i w co się ubieram. To było bardzo miłe - stwierdziła.

msob

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje