Reklama

rodzinka.pl

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 5250
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Boscy na wakacjach w Lubuskiem

Ja, ty, pyszny obiad i palmy - wzdycha Natalia Boska, czyli Małgorzata Kożuchowska w jednym z odcinków trzeciego sezonu bijącego rekordy popularności serialu TVP 2 pt. "rodzinka.pl". Boscy wybiorą się na wakacje tylko we dwoje. Jednak nie będą wypoczywali pod palmami w ciepłych krajach, ale... na Ziemi Lubuskiej.


Reklama

Tłem jednego z odcinków najnowszego, trzeciego już sezonu "rodzinki.pl", będzie Zielona Góra i jej najpiękniejsze okolice, które coraz częściej nazywane są polską Toskanią. Natalia i Ludwik Boscy, których grają Małgorzata Kożuchowska i Tomasz Karolak, zostawiają dzieci w domu z dziadkami i tylko we dwoje wyruszają na krótkie wakacje. Natalia wybrała Ziemię Lubuską. Była tam przed laty, jeszcze w czasie studiów, na winobraniu w Zielonej Górze, największym święcie wina w Polsce i chciałaby powrócić w te rejony. Ludwikowi początkowo ten pomysł nie za bardzo się podoba, ale w końcu ustępuje. A potem jest zachwycony!

Urlop w raju

- Jezu, dlaczego my się tu nie przeprowadzimy? Przecież to jest raj! - mówi Natalia w scenie kręconej w zielonogórskiej palmiarni, wachlując się folderem Lubuskiego.

- Zaprosiła nasz marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak - mówi Dorota Kośmicka-Gacke, producentka "rodzinki.pl". - W serialu pokażemy winne miasto i jego okolice. Zielonogórską Starówkę mogę porównać do uroku Lucerny w Szwajcarii. Atmosfera tego regionu okazała się nadzwyczaj ciekawa i jednocześnie zaskakująca. Tu bardzo dużo się dzieje i jest wiele pięknych miejsc, które warto pokazać naszym widzom.

Lubuskie nazywane jest zieloną krainą nowoczesnych technologii, gdzie historia i tradycja smakują winem i miodem. Są tam największe winnice w Polsce. Jedną z najstarszych, w podzielonogórskim Górzykowie, należącą do rodziny Krojcigów, odwiedzają  serialowi bohaterowie. Siedzą na przepięknej, malowniczej skarpie, z której widać winnice Starej Winnej Góry, sączą wino, mają laptopa i łączą się skype'em z dziećmi i rodzicami. Pokazują im, jak piękna jest okolica, gdzie wypoczywają, i opowiadają o tym, jak świetnie się tu bawią. Innym razem jedzą kolację na placyku z XVIII-wieczną winną beczką w tle. Ta scena szczególnie spodobała się Tomaszowi Karolakowi, odtwórcy roli Ludwika, bo w czasie gdy Natalia rozmawiała przez skype'a z mamą, on miał za zadanie podjadać coś przy bufecie.

- Ale dobra scena dla mnie. Ten pasztet jest rewelacyjny - autentycznie nie mógł się oderwać od przysmaku z jelenia, który przygotował kucharz restauracji "Winny dworek" w Górzykowie. Po zakończeniu zdjęć aktor resztę pasztetu rozdał ekipie filmowej.   

Kąpiel w białym winie z płatkami róż

Najbardziej romantyczna będzie scena kręcona w jacuzzi, w winnym spa. Ludwik delikatnie ściągnie z Natalii szlafrok, a ona ubrana jedynie w zielony dwuczęściowy kostium zanurzy się w kąpieli w białym winie z płatkami róż. Płoną świece, jest nastrój, sielanka, a na koniec Ludwik w szlafroku wpadnie jak długi do jacuzzi i przydusi Natalię.

W wyjazdowym odcinku Boscy odwiedzą też lotnisko w Babimoście - bo w Lubuskie przylecieli samolotem. Będą nie tylko w palmiarni w Zielonej Górze czy w winnicy w Górzykowie. Realizatorzy serialu doszli do wniosku, że jest jeszcze kilka przepięknych miejsc, które warto pokazać. W Paradyżu, gdzie znajduje się pocysterski klasztor, zdjęcia kręcono podczas festiwalu muzyki dawnej "Muzyka w raju". Boscy spacerowali po zielonogórskim deptaku i byli pod figurą Bachusa, a także w Świebodzinie, gdzie jest 36-metrowa statua Chrystusa, jedna z największych na świecie. 

- Lubię grać w studiu, bo tam nic nie może zaskoczyć, ale nie mam problemu z wychodzeniem w plener - twierdzi reżyser serialu Patrick Yoka. - Główni odtwórcy serialowych ról, Gosia i Tomek, są bardzo popularni, dlatego podczas zdjęć w plenerze zdarzały się nam tłumy, które trudno było opanować. Praca w Zielonej Górze nie była dla mnie żadnym kompromisem, po prostu dokładaliśmy cegiełkę do popularyzacji naszego kraju. Osobiście dobrze się tam czułem, gdyż pochodzę z Wrocławia i jako dziecko jeździłem z rodzicami na grzyby do zielonogórskich lasów.

Setki zdjęć i autografów

Nietrudno się domyślić, jakie zainteresowanie wśród zielonogórzan wzbudzili popularni aktorzy, gdy spacerowali po zielonogórskim rynku czy siedzieli przy stoliku w palmiarni. Małgorzata Kożuchowska i Tomasz Karolak pozowali do zdjęć i rozdali setki autografów. Wielką radość mieli statyści, którzy zasiedli przy stolikach obok nich - to mieszkańcy regionu, którzy uczestniczyli w nagrywaniu serialu w nagrodę za bezpłatną pomoc w organizacji kilku ślubów w strefie kibica w trakcie Euro 2012, podczas dni województwa lubuskiego w Drzonkowie.

- Miło stanowić tło dla ulubionego serialu - mówi Małgorzata z Cybinki. - Razem z moim 10-letnim synkiem jesteśmy jego fanami. Staramy się nie przegapić żadnego odcinka. Jako mama obserwuję w tym serialu wiele ciekawych, życiowych sytuacji. Kiedy Natalia Boska mówi do synów podniesionym tonem, mój syn jest zaskoczony, a mnie jako mamie jest lżej, że też mogę mieć gorszy dzień i czasem fuknąć na synka.

Lubuski odcinek "rodzinki.pl" zobaczymy w piątek 12 października, o godz. 20.40, na antenie TVP 2.

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Rodzinka.pl | seriale | Tomek Karolak | Kożuchowska Małgorzata

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje