Reklama

Rodzina zastępcza

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 1197
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Rodzina zastępcza" 15 lat później

Co sprawiło, że "Rodzina zastępcza" miała tak wielu zwolenników? To oczywiście zasługa kochających, wymagających, ale też tolerancyjnych rodziców - Anki i Jacka Kwiatkowskich, no i niesamowitej piątki ich dzieci, dwójki własnych i trójki adoptowanych. Sprawdźcie, co dzieje się z bohaterami serialu dzisiaj!


Reklama

Pewna przesympatyczna rodzinka: mama, imieniem Anka (Gabriela Kownacka) - kobieta o złotym sercu, nerwach niemal ze stali i ambicjach artystycznych, tata Jacek (Piotr Fronczewski) - zazwyczaj rozsądny inżynier tęskniący za świętym spokojem oraz dwójka ich dzieci: nastoletnia, wiecznie zakochana - Majka (Monika Mrozowska) i młodszy od niej, psotny Filip (Sergiusz Żymełka) całkowicie przypadkowo, cudownym zrządzeniem losu skomplikowali sobie poważnie życie decydując się na ...założenie rodziny zastępczej! Tak właśnie zaczęła się przygoda z serialem, która trwała aż 10 lat!

Dorośli

Anka (Gabriela Kownacka, 25.05. 1952-30.11.2010)

Była piękną kobietą, świetną aktorką i wspaniałym człowiekiem - mówili po śmierci Gabrieli Kownackiej jej przyjaciele.

Przez kilka ostatnich lat swojego życia gwiazda "Rodziny zastępczej" z całych sił walczyła z nowotworem. Nigdy nie straciła nadziei, że uda się jej wygrać tę walkę, nigdy się nie poddała... Nie dane jej jednak było wrócić do pracy, którą kochała i która dawała jej wielkie szczęście.

Ostatnia rola Gabrieli Kownackiej - Anka w "Rodzinie zastępczej" - była jedną z jej ulubionych. Mówiła, że czekała na nią całe życie.

Jacek (Piotr Fronczewski)

Ostatnio na ekranie mogliśmy oglądać go w "Na krawędzi", gdzie wcielił się w rolę prezesa Mirosława Leszczyńskiego oraz w "Sile wyższej", jako gwardiana Jana. Aktor unika fleszy i rzadko pokazuje się na imprezach show-biznesowych. W 2012 wystąpił w filmie "Sęp", dubbingował też kreskówki "Epoka lodowcowa 4" i "Skubani".  W 2013 roku został uhonorowany nagrodą Polskiego Radia - Wielki Splendor oraz Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Ula (Maryla Rodowicz)

Maryla Rodowicz w ciągu całej swojej kariery dała się namówić na udział tylko w trzech serialach. Największą rolę zagrała w "Rodzinie zastępczej" - przez niemal 10 lat wcielała się w siostrę Anki, ciocię Ulę. Artystka pomimo 68 lat wciąż nie zwalnia tempa. Skupia się na swojej karierze muzycznej - nagrywa i koncertuje (m.in. podczas sylwestrowej gali 2013/2014 w Gdyni). Ostatnio przeszła operację stawu biodrowego.

Posterunkowy (Jarosław Boberek)

Choć na ekranie widzimy go coraz rzadziej (ostatnio w epizodach w "Lekarzach" czy "Galerii), częściej możemy go za to usłyszeć. Boberek, mistrz dubbingu, podkłada głos w co najmniej 10 produkcjach filmowych rocznie. Jest także reżyserem polskich dialogów.

Dzieciaki

Młodzi aktorzy, grający dzieci dorastali na oczach telewidzów. Niektórych oglądaliśmy jeszcze w "Rodzinie zastępczej plus". Jak potoczyły się ich losy?

Filip (Sergiusz Żymełka)

Mały Filip miał wielki talent do interesów. Co robi dziś Sergiusz? Studiuje psychologię biznesu, czyli pozostało mu to zainteresowanie.

Romek (Aleksander Ihnatowicz)

W serialu zaniżono wiek Aleksandra Ihnatowicza. Miał 18 lat, a jego Romek jeszcze chodził do gimnazjum, potem wyjechał na studia do Szkocji. A naprawdę został studentem Politechniki.

Eliza (Aleksandra Szwed)

W serialu miała magiczne zdolności czarowania. Dziś jako gwiazda show-biznesu czaruje mężczyzn swoją urodą. Obecnie możemy zobaczyć ją w "Barwach szczęścia", gdzie wciela się w rolę uroczej tancerki Liliany. Występuje także w spektaklu "Siostrunie", bywa konferansjerką i modelką.

Zosia (Misheel Jargalsajkhan)

Serialowa siostra Elizki nie została artystką, studiowała medycynę we Wrocławiu.

Majka (Monika Mrozowska)

Majka była dziennikarką. Monika Mrozowska również nie poszła w ślady swojej bohaterki. Kiedy nie została przyjęta do Akademii Teatralnej, postawiła na edukację w studium ceramicznym. Do niedawna wraz ze swoim mężem, Maciejem Szaciłło, prowadziła pracownię ceramiczną i wydała dwie książki kulinarne. Obecnie są po rozwodzie, a Monika angażuje się w kampanie społeczne dotyczące zdrowego żywienia oraz pisze bloga kulinarnego.

Czy młodzi Kwiatkowscy czasami się spotykają? Rzadko, bardzo tego żałują. 

"Tele Tydzień"


 

swiatseriali.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Rodzina zastępcza

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje