Reklama

Rodzina zastępcza

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 1202
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Aleksandra Szwed: Aktorka wszechstronna

Urodzona 8 sierpnia 1990 roku Aleksandra Szwed jest znana polskim miłośnikom seriali z roli Elizy w znakomitej "Rodzinie zastępczej". Jednak na przestrzeni lat zerwała z wizerunkiem latorośli Kwiatkowskich - dała się poznać jako wszechstronna aktorka, piosenkarka, konferansjerka, modelka i prezenterka.

Matką Aleksandry Szwed jest Polka, ojcem - Nigeryjczyk. Aktorka w 2014 roku obroniła tytuł magistra kulturoznawstwa w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Podobno jej rodzice nie do końca chcieli, żeby związała się z show-biznesem. Jej mama wolała, żeby córka została... dziennikarką.

Reklama

Aleksandra Szwed ma na swoim koncie role w takich produkcjach jak "Barwy szczęścia" (z udziału w serialu zrezygnowała w 2016 roku; wcielała się w rolę Liliany), "Teraz albo nigdy!", "Na krawędzi", "rodzinka.pl", "Leśniczówka", "Miłość na zakręcie". Nie stroni również od występów w programach rozrywkowych - wzięła udział w "Gwiazdy tańczą na lodzie" (zwyciężyła w drugiej edycji), "Taniec z gwiazdami", "Star Voice. Gwiazdy mają moc"; prowadziła program "Ninja Warrior Polska".

Aktorka lubi sprawdzać się w wielu rolach. Jak stwierdziła w jednym z wywiadów: "Jestem kobietą pracującą, która żadnej pracy się nie boi. Im więcej różnych rzeczy robię, tym mam z tego większą frajdę. Uważam, ze każdy z nas powinien sprawdzać się na różnych płaszczyznach. Dzięki temu można bardzo dużo dowiedzieć się o sobie, sporo się nauczyć".

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje