Reklama

Ród smoka

Ocena
serialu
7,2
Dobry
Ocen: 6
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Ród smoka": Powstała aplikacja AR do hodowania smoków z prequela "Gry o tron"

Miesiąc przed premierą serialu "Ród smoka" bestie z Westeros można już umieszczać w naszym świecie, dzięki tzw. rozszerzonej rzeczywistości (AR). Wystarczy do tego smartfon i darmowy program.

HBO Max wykorzystało zasoby swojej firmy macierzystej WarnerMedia, by stworzyć mobilną rzeczywistość rozszerzoną: House of the Dragon: DracARys.

Oznacza to, że smoki Targaryenów można wirtualnie umieszczać w otaczającym nas środowisku - przy użyciu kamerki smartfonu (podobnie jak w Pokémon GO firmy Niantic lub Jurassic World Alive firmy Ludia).

W zachęcie do skorzystania z aplikacji czytamy: "Przejmij władzę. Nawiąż więź. Uwolnij swojego smoka. W tym wciągającym doświadczeniu AR zakradniesz się do Westeros, aby zdobyć upragnione smocze jajo na własność i wrócisz do naszego świata, aby wychować swoje pisklę na potężnego smoka".

Przy opisie aplikacji w wirtualnym sklepie Google Play zaznaczono także, że "każdy smok jest inny i zwiąże się tylko z jednym użytkownikiem". W interakcji z "opiekunem" bestia powinna "osiągnąć własny, niepowtarzalny wygląd, zachowanie i zdolności".

Reklama

Użytkownicy aplikacji mają też możliwość nauczenia się valyriańskich słów z "Rodu Smoka", by wydawać swojej bestii komendy przy użyciu systemu rozpoznawania głosu. Aplikacja House of the Dragon: DracARys działa zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i iOS.

"Ród smoka": Gdzie i kiedy oglądać?

"Ród smoka" zadebiutuje na HBO Max 22 sierpnia i jest prequelem "Gry o Tron". Akcja serialu skupi się na wojnie domowej, wywołanej przez króla Viserysa Targaryena, który zerwał z tradycją i mianował swoją córkę następczynią tronu. 

W rolach głównych wystąpią Matt Smith, Olivia Cooke, Paddy Considine, Emma D'Arcy, Rhys Ifans, Graham McTavish, Steve Toussaint, Sonoya Mizuno, Ryan Corr, Jefferson Hall, Bill Paterson i Eve Best.

Dziesięcioodcinkowy serial "Ród smoka" zadebiutuje w Polsce w HBO oraz HBO Max 22 sierpnia.Reklama

Reklama

Reklama

Reklama