Ród smoka
Ocena
serialu
7,7
Dobry
Ocen: 90
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Ród smoka": Jest pierwszy zwiastun prequelu "Gry o tron"

Dziesięcioodcinkowy serial "Ród smoka" zadebiutuje w Polsce w HBO oraz HBO Max 22 sierpnia. Pojawił się właśnie pierwszy zwiastun oczekiwanej produkcji.

Akcja "Rodu smoka" rozgrywać się będzie na 200 lat przed wydarzeniami pokazanymi w serialu "Gra o tron". Opowie on o upadku władającego smokami rodu Targaryenów, do którego doprowadziła wojna domowa. Scenariusz powstał na podstawie powieści Martina zatytułowanej "Ogień i krew".

"Tak, drodzy czytelnicy, będzie to moja historia. Oczywiście wprowadzonych zostało trochę zmian - nie mogliśmy zaprezentować trzech alternatywnych wersji wszystkich ważnych wydarzeń, bo byśmy zwariowali - ale myślę, że Ryan Condal i scenarzyści dokonali właściwych wyborów. A nawet kilku ulepszeń" - pisał w czerwcu na swoim blogu autor "Pieśni lodu i ognia".

Reklama

Teraz możemy zobaczyć pierwszy zwiastun oczekiwanej produkcji.

Twórcy "Rodu smoka" stawiają na na rasową różnorodność

Choć "Gra o tron" odniosła ogromny sukces, spotkała się też z krytyką dotyczącą braku różnorodności w serialowej obsadzie. Tego samego błędu nie chcą powtórzyć Ryan Condal i Miguel Sapochnik, showrunnerzy nowego serialu HBO. Wiadomo już, że ważnymi bohaterami ich serialu będzie ród czarnoskórych Velaryonów.

"Bardzo ważne dla mnie i dla Miguela było to, abyśmy nie stworzyli kolejnego serialu z całą bandą białych ludzi. Chcieliśmy znaleźć sposób na to, by nasza obsada była różnorodna, ale żeby zarazem nie sprawiała ona wrażenia, że jest to rzecz dodatkowa albo, co gorsza, działanie pozorne" - podkreślił Condal w rozmowie z "Entertainment Weekly".

Pomysł na uwzględnienie różnorodności w Westeros podsunął autor "Pieśni lodu i ognia", na podstawie której powstał scenariusz serialu "Gra o tron", George R.R. Martin. Przedstawił on ród Velaryonów jako czarnoskórych zdobywców, którzy przybywają do Westeros z zachodu. "Kiedy już mieliśmy ten pomysł, nagle wszystko wskoczyło na swoje miejsce" - przyznał Condal.

Kto jest kim w serialu "Ród smoka"?

Paddy Considine jako król Viserys Targaryen, wybrany jako sukcesor króla Jaehaerysa Targaryena. Ciepły, miły i przyzwoity człowiek. Viserys pragnie kontynuować spuściznę swojego dziadka. Jednak dobrzy ludzie niekoniecznie są wielkimi królami.

Matt Smith jako książe Daemon Targaryen, młodszy brat króla Viserysa oraz pierwszy w kolejce następca tronu. Niezrównany wojownik i jeździec smoków. Daemon posiada prawdziwą krew smoka. Ale mówi się, że za każdym razem, gdy rodzi się Targaryen, bogowie rzucają monetą...

Olivia Cooke jako Alicent Hightower, córka Otto Hightowera, namiestnika królewskiego; Najpiękniejsza kobieta w Siedmiu Królestwach. Wychowała się w Czerwonej Twierdzy, blisko króla i jego najbliższego kręgu doradców. Cechuje ja zarówno dworski wdzięk, jak i polityczna przenikliwość.

Emma D’Arcy jako księżniczka Rhaenyra Targaryen, pierworodne dziecko króla, zrodzona z czystej valyriańskiej krwi. Jest smoczym jeźdźcem. Wielu powiedziałoby, że Rhaenyra urodziła się mając wszystko, o czym mogła zamarzyć... jednak nie urodziła się mężczyzną.

Steve Toussaint jako Lord Corlys Velaryon (“Wąż Morski"), ród Velaryon, z którego pochodzi, ma  równi długie korzenie jak ród  Targaryenów. Lord Corlys jest najsłynniejszym żeglarzem i poszukiwaczem przygód w historii Westeros, zapewnił swojemu rodowi bardzo mocną pozycję - są jeszcze bogatsi niż Lannisterowie i posiadają największą flotę na świecie.

Eve Best jako księżniczka Rhaenys Targaryen, jest smoczym jeźdźcem oraz żoną Lorda Corlysa Velaryona. "Królowa, której nigdy nie było"; została pominięta jako następczyni tronu podczas Wielkiej Rady, ponieważ królestwo faworyzowało jej kuzyna, Viserysa, tylko dlatego, że był mężczyzną.

Fabien Frankel as Ser Criston Cole, pochodzi z Dornijczyków, jest synem zarządcy Czarnej Przystani. Nie ma pretensji do ziem ani tytułów; jedynce, co posiada, to honor i  umiejętność posługiwania się mieczem.

Sonoya Mizuno jako Mysaria, przybyła do Westeros z niczym, sprzedano ją więcej razy niż sama pamięta. To jej jednak nie przygniotło... i stała się najbardziej zaufanym - i najbardziej nieprawdopodobnym - sojusznikiem księcia Daemona Targaryena, następcy tronu.

Rhys Ifans jako Otto Hightower, namiestnik króla, który lojalnie i wiernie służy zarówno swojemu królowi, jak i jego królestwu. Uważa, że największym zagrożeniem dla królestwa jest brat króla, Daemon, i jego pozycja jako następcy tronu. 

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Ród smoka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy