Ród smoka

Ocena
serialu
7,7
Dobry
Ocen: 52
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Ród smoka": Hit HBO najchętniej ściąganym nielegalnie serialem 2022 roku

"Ród smoka" od chwili premiery cieszy się ogromnym zainteresowaniem odbiorców. I bije kolejne rekordy. Premierowy odcinek produkcji obejrzało najwięcej widzów w historii istnienia platformy HBO Max i stacji HBO, a zaledwie tydzień później rekord ten pobił... drugi epizod serii. To nie jedyne rekordy, które ma na swoim koncie. Hit HBO jest... najchętniej ściąganym nielegalnie serialem 2022 roku.

Ród smoka: O czym opowiada serial?

"Ród smoka" zadebiutował na HBO Max 22 sierpnia, jest prequelem "Gry o Tron". Akcja serialu skupia się na wojnie domowej, wywołanej przez króla Viserysa Targaryena, który zerwał z tradycją i mianował swoją córkę następczynią tronu. W rolach głównych występują: Matt Smith, Olivia Cooke, Paddy Considine, Emma D'Arcy, Rhys Ifans, Graham McTavish, Steve Toussaint, Sonoya Mizuno, Ryan Corr, Jefferson Hall, Bill Paterson i Eve Best. 

Reklama

Podobnie jak "Gra o Tron", "Ród smoka" opiera się na książce George'a R.R. Martina. Tym razem fabuła została zaczerpnięta z powieści "Ogień i Krew" z 2018 roku. To kronika opisująca historię rodziny Targaryenów, a "Ród smoka" zaadaptuje drugą połowę książki, przede wszystkim wojnę domową Targaryenów między Rhaenyrą Targaryen i jej przyrodnim bratem, Aegonem.

"Ród smoka" bije kolejne rekordy

"Ród smoka" cieszy się też olbrzymią popularnością w mediach społecznościowych. Nowy ranking platformy Talkwater ujawnił, że serial uplasował się na pierwszym miejscu zestawienia "najbardziej angażujących użytkowników social mediów produkcji w telewizji i streamingu". Po emisji finałowego odcinka w Stanach Zjednoczonych tytuł był na Twitterze tematem nr 1 przez ponad 10 godzin, a globalne zainteresowanie nim od dnia premiery wzrosło o 30 proc.

Serial HBO trafił również na listę najczęściej nielegalnie ściąganych produkcji portalu Torrentfreak. "Ród smoka" uplasował się na pierwszym miejscu. Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl pierwszej dziesiątce znalazły się również seriale Amazon Prime, Disney+ oraz Netflix. 

Najczęściej ściąganym nielegalnie w 2022 roku:

  • "Ród smoka", HBO Max
  • "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy", Amazon Prime
  • "The Boys", Amazon Prime
  • "Moon Knight", Disney+
  • "Halo", Paramount+
  • "Obi-Wan Kenobi", Disney+
  • "Księga Boby Fetta", Disney+
  • "Stranger things", Netflix
  • "Mecenas She Hulk", Disney+
  • "Andor", Disney+

"Ród smoka": Drugi sezon najwcześniej w 2024 roku?

Kiedy premierowy odcinek sezonu numer dwa? "Nie spodziewajcie się go w 2023, ale myślę, że gdzieś w 2024 roku. Dopiero zaczynamy wszystko układać i, podobnie jak w przypadku pierwszego sezonu, mamy wiele niewiadomych. Nie chodzi o to, żeby kokietować albo coś ukrywać, ale nie chciałbym powiedzieć, że będzie gotowy konkretnie w jakimś czasie, by potem musieć informować o przesunięciu terminu" - powiedział Bloys w rozmowie z portalem Vulture, unikając odpowiedzi o konkretną datę premiery drugiego sezonu "Rodu smoka".

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Ród smoka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy