Ród smoka

Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 47
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Ród smoka": Drugi odcinek obejrzało więcej widzów niż pierwszy

Prequel kultowej "Gry o tron" to niewątpliwie jedna z najgłośniejszych i najbardziej wyczekiwanych serialowych premier tego roku. Fani ekranizacji prozy George'a R. R. Martina nie zawiedli pokładanych w nich oczekiwań - premierowy odcinek "Rodu smoka" miał największą oglądalność w historii platformy HBO Max i stacji HBO. Rekord ten długo się nie utrzymał. Drugi odcinek tej produkcji, który wyemitowano w USA 28 sierpnia, obejrzało o 2 proc. więcej widzów.

Choć opinie krytyków na temat "Rodu smoka" są na razie podzielone, serial cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów. Jak w zeszłym tygodniu ujawniła firma Warner Bros. Discovery, do której należy HBO Max i HBO, pierwszy odcinek prequela "Gry o tron" w chwili premiery obejrzała rekordowa liczba widzów.

Serial zgromadził przed ekranami prawie 10 mln osób i był najchętniej oglądaną premierą HBO Max w USA, Ameryce Łacińskiej, Europie, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Reklama

"Wspaniale było obserwować, jak miliony fanów 'Gry o tron' zeszłej nocy wróciły z nami do Westeros. (...) Jesteśmy oszołomieni i absolutnie zachwyceni pozytywną reakcją widzów. Nie możemy się doczekać chwili, gdy podzielimy się z publicznością tym, co przygotowaliśmy w pierwszym sezonie" - skomentował sukces serialu Casey Bloys, dyrektor ds. treści w HBO i HBO Max. Po tygodniu od debiutu pierwszy odcinek "Rodu smoka" obejrzało w Stanach Zjednoczonych niemal 25 mln osób.

"Ród smoka" pobił kolejny rekord

Pierwsza odsłona "Rodu smoka" najwyraźniej usatysfakcjonowała widzów, gdyż tydzień później tłumnie zasiedli oni przed telewizorami, by poznać dalsze losy bohaterów. Jak wynika z danych udostępnionych przez firmę Nielsen, drugi odcinek serii w chwili premiery obejrzało 10,2 mln osób, czyli o 2 proc. więcej niż pilota. Na popularności "Rodu smoka" korzysta też "Gra o tron" - serial w zeszłym tygodniu zanotował wzrost oglądalności sięgający aż 30 proc.

"Ród smoka" to ekranizacja powieści "Ogień i krew". Fabuła koncentruje się na wojnie domowej Targaryenów, która miała miejsce 200 lat przed wydarzeniami opowiedzianymi w "Grze o tron". Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że HBO zamówiło drugi sezon bijącej rekordy popularności serii. "Nie możemy być bardziej dumni z tego, co już osiągnął 'Ród smoka'. Nasza fenomenalna obsada i ekipa podjęły ogromne wyzwanie i przekroczyły wszelkie oczekiwania" - powiedziała wiceprezeska HBO Programming Francesca Orsi.

Polscy widzowie mogą oglądać nowy odcinek serialu od 29 sierpnia. Kolejne będą trafiać do katalogu serwisu HBO Max co tydzień.

swiatseriali/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Ród smoka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama