Ród smoka

Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 47
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Ród smoka" bije rekordy popularności. Najchętniej oglądana premiera HBO Max

Premiera pilotowego odcinka "Ród smoka" odbyła się na antenie stacji HBO oraz na platformie streamingowej HBO Max w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego. Spin-off "Gry o tron" pobił rekordy popularności, nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także w Polsce, gdzie "Ród smoka" jest najchętniej oglądaną premierą HBO Max.

"Ród smoka": O czym opowiada serial?

Akcja serialu rozgrywa się się 200 lat przed wydarzeniami z "Gry o tron" i skupia się na wojnie domowej, wywołanej przez króla Viserysa Targaryena, który zerwał z tradycją i mianował swoją córkę następczynią tronu. W rolach głównych występują: Matt Smith, Olivia Cooke, Paddy Considine, Emma D'Arcy, Rhys Ifans, Graham McTavish, Steve Toussaint, Sonoya Mizuno, Ryan Corr, Jefferson Hall, Bill Paterson i Eve Best. 

Zdjęcia do 10-odcinkowego pierwszego sezonu rozpoczęły się w kwietniu 2021 roku w Wielkiej Brytanii, a zakończyły się w lutym 2022 roku. Niektóre sceny zostały nakręcone w Hiszpanii, Kalifornii i Portugalii. 

Reklama

"Ród smoka" najchętniej oglądaną premierą HBO Max w Polsce

"Ród smoka” to zdecydowanie największa premiera w historii HBO Max w Polsce, bijąca wszystkie poprzednie rekordy nowych tytułów. Oglądalność pierwszego odcinka przekroczyła wszelkie nasze oczekiwania" – powiedziała Agnieszka Niburska, PR Director CE w HBO Max EMEA.

Pierwszy odcinek serialu zadebiutował w 21 europejskich krajach – w tym Europie Centralnej, krajach nordyckich, na Półwyspie Iberyjskim oraz w Niderlandach. Premiera odbyła się równolegle z amerykańskim pokazem, czyli o godzinie 3.00 nad ranem w poniedziałek 22 sierpnia.

W Stanach Zjednoczonych pierwszy odcinek "Rodu smoka" obejrzało 10 milionów widzów w HBO i HBO Max. Tym samym serial stał się produkcją o największej widowni nowego oryginalnego serialu w historii HBO.

Jak podaje biuro prasowe HBO Max, "Ród smoka" zdobył największą popularność w historii serwisu w Polsce.

"Ród smoka": Gdzie i kiedy oglądać?

Dziesięcioodcinkowy serial "Ród smoka" zadebiutował w Polsce w HBO oraz HBO Max 22 sierpnia.

Zobacz też:

"Zbrodnie po sąsiedzku": Paul Rudd dołączył do serialu

"The Good Lawyer": Spin-off serialu "The Good Doctor"

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy": Jest oficjalny zwiastun!

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Ród smoka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy