Reklama

Rezydencja

Ocena
serialu
7,4
Dobry
Ocen: 196
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Wieczorkowski na dwóch "frontach"

Jan Wieczorkowski zakończył właśnie zdjęcia do czwartego sezonu "Czasu honoru", lecz nie porzuca pracy w telewizji. Już od września będziemy oglądać go w nowym serialu TVP "Rezydencja", który reklamowany jest jako polska "Dynastia".

- Kim jest pański bohater w "Rezydencji"?

Reklama

Jan Wieczorkowski: - Marek Podhorecki, którego gram, jest synem głowy rodziny, szefa szefów, Jana Podhoreckiego. Marek to jest chłopak, któremu wszystko się udaje, wszystko przychodzi mu łatwiej. Ludzie bardzo go cenią, lubią z nim przebywać, ponieważ jest bardzo serdeczny, nie kryje urazy, szybko wybacza, jest fajnym człowiekiem.

Czym zajmuje się Marek?

- Ma swoją wielką pasję - żeglarstwo. Kocha regaty, jachty, katamarany. Sam nadzoruje ich budowę. Morze jest jego odskocznią, odreagowaniem od wszystkiego, co go otacza.

Co podoba się panu w "Rezydencji"?

- Wziąłem udział w tej produkcji, bo spodobał mi się scenariusz. Dziś nie jest łatwo o dobry tekst. Nasz serial jest dobrze napisany i jak zacząłem czytać pierwszy odcinek, byłem ciekawy, co będzie działo się dalej. Jednym słowem ta historia mnie wciągnęła. To był dla mnie ciężki okres. Pracowałem na dwóch planach równolegle i na planie "Czasu honoru" i na planie "Rezydencji". Teraz jest mi trochę lżej. Jestem zadowolony z efektu.

Ten serial ma mieć ponad sto odcinków. Nie uważa pan, że to trochę za dużo?

- Mogłoby być 50 godzinnych odcinków, a jest ponad sto 25-minutowych. Serial będzie puszczany trzy razy w tygodniu. To jest ciekawa forma, wszystkie zdjęcia są robione bardziej filmowo niż serialowo. Myślę, że ten serial różni się od opery mydlanej, ponieważ jest zrobiony z większym rozmachem.

No i obsada nie jest przypadkowa. Grażyna Szapołowska, Katarzyna Figura, Jerzy Zelnik...

- Tak. Aktorzy są wspaniali. Cieszę się, że mogę pracować z takimi ludźmi. Obsada to mocna strona tego serialu.

Jako widz jest pan fanem seriali?

- Oglądam tylko jeden serial "Entourage". Jest pokazywany wyłącznie na HBO, więc przywożę go sobie z zagranicy na płytach.

Gdzie będzie pan teraz grał oprócz "Rezydencji"?

- Niebawem zacznie się piąta część "Czasu honoru" o okresie powojennym. Więc znów będą pracował na dwóch planach.

Dowiedz się więcej na temat: Rezydencja | Jan Wieczorkowski | Czas honoru

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje