Reklama

Rezydencja

Ocena
serialu
7,1
Dobry
Ocen: 228
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Rezydencja": Polską "Dynastię" zniszczył konflikt producenta z prezesem TVP?

Serial „Rezydencja”, który TVP pokazywała od 7 września 2011 roku do 29 lutego 2012 roku, miał być rodzimą „Dynastią” - opowieścią o pięknych ludziach, ogromnych pieniądzach i wielkiej miłości rozgrywającą się w iście pałacowych wnętrzach i z gwiazdorską obsadą. Produkcję telenoweli przerwano jednak na wyraźne żądanie ówczesnego prezesa Telewizji Polskiej, który uznał, że „Rezydencja” nie realizuje... misji!

Pierwszy sezon "Rezydencji", która miała być "Klanem" w wersji na bogato, czyli polską "Dynastią", zaplanowano na dokładnie 100 odcinków.

Reklama

Już jednak po emisji kilku pierwszych epizodów okazało się, że telenowela - mimo gwiazdorskiej obsady (wśród odtwórców głównych ról byli m.in. Grażyna Szapołowska, Katarzyna Figura, Małgorzata Pieczyńska, Daria Widawska, Weronika Książkiewicz, Anna Cieślak, Sambor Czarnota, Jerzy Zelnik i Jan Wieczorkowski) - nie przypadła telewidzom do gustu.

Wśród antyfanów najgłośniej krytykujących produkcję Michała Kwiecińskiego był ówczesny prezes Telewizji Polskiej, Juliusz Braun. To na jego wyraźne żądanie zdjęcia do serialu zostały przerwane po nakręceniu 58. odcinka...

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje