Reklama

Rezydencja

Ocena
serialu
7,2
Dobry
Ocen: 216
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​Pracuje nad nową rolą

Katarzyna Figura, czyli Anna Żurowska z "Rezydencji" i Elżbieta Wernerowa w czekającym na premierę "Komisarzu Aleksie", szykuje się do nowej roli. Tym razem będą mogli ją oglądać widzowie stołecznego Teatru Na Woli.

W Teatrze Na Woli trwają ostatnie próby przed premierą sztuki "Matka i dziecko / Letni dzień" norweskiego dramatopisarza Jona Fosse w reżyserii Izabelli Cywińskiej. W rolę kobiety, która zostawiła syna pod opieką dziadków i wyjechała, by robić karierę, a po latach spotyka się z nim i próbuje odbudować zerwane więzi, wciela się Katarzyna Figura.

Reklama

Aktorka, która debiutowała na scenie 27 lat temu, nigdy nie kryła, że praca w teatrze daje jej największą satysfakcję, a spotkania z widzami są dla niej dużo ważniejsze od sławy, jaką przynoszą jej kolejne role w filmach i serialach.

W karierze Katarzyny Figury tylko raz zdarzyło się, że zawiodła publiczność, która z niecierpliwością czekała na jej występ w teatrze. Nie z własnej winy...

- W jednym z teatrów przez trzy miesiące przygotowywałam sztukę "Esperyment". Nagle, kilkanaście godzin przed premierą, dyrektor teatru wycofał się z tego przedsięwzięcia w bardzo nieelegancki sposób. Zwołałam konferencję prasową, napisałam oświadczenia do wielu gazet. Musiałam działać bardzo szybko, bo przez chwilę bałam się, że stracę wszystko, do czego z mozołem dążyłam - pozycję profesjonalnej aktorki, która szanuje swoją publiczność i nigdy jej nie zawodzi. Ciężko mi było pozbierać się po tym wszystkim - wspomina gwiazda.

Na szczęście w końcu doszło do premiery na innej scenie.

Dziś Katarzyna Figura nie ma najmniejszych wątpliwości, że sztuka, nad którą pracuje w Teatrze Na Woli, nie zawiedzie widzów. W dramacie "Matka i dziecku / Letni dzień" obok zobaczymy Pawła Domagałę, czyli Motywa z "Prosto w serce", i Monikę Kwiatkowską-Dejczer, czyli Jadwigę Korwin-Sawicką z serialu "1920. Wojna i miłość".

Premiera nowej sztuki z Katarzyną Figurą w roli głównej odbędzie się już w czwartek 2 lutego. W naszej galerii znajdziecie mnóstwo zdjęć z prób do spektaklu w Teatrze Na Woli.

Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje