Reacher
Ocena
serialu
9,7
Super
Ocen: 14
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Czego na pewno nie zobaczymy w trzecim sezonie popularnego serialu?

Trwają zdjęcia do trzeciego sezonu serialu "Reacher", hitu platformy streamingowej Prime Video. Nick Santora, showrunner produkcji, zdradził, co na pewno nigdy nie wydarzy się w nadchodzących odcinkach.

"Reacher" to serial oparty na prozie Lee Childa, który zadebiutował na Amazon Prime Video w lutym 2022 roku. W styczniu 2024 roku zakończył się drugi sezon produkcji. Wiadomo już, że powstaną kolejne odcinki. Trzecia seria o Reacherze została zamówiona na dwa tygodnie przed premierą drugiej. Ogłoszenie miało miejsce podczas konwentu w São Paulo w Brazylii. Wygłosił je Alan Ritchson, który wciela się w tytułową rolę.

Reklama

Pierwszy sezon serialu platformy Prime Video to ekranizacja wydanej w 1997 roku debiutanckiej powieści Lee Childa zatytułowanej "Poziom śmierci". Drugi sezon rozpoczyna się, gdy weteran żandarmerii wojskowej Jack Reacher otrzymuje zakodowaną wiadomość, że członkowie jego byłej jednostki armii amerykańskiej, 110th MP Special Investigations, są mordowani jeden po drugim w niewyjaśnionych okolicznościach. Fabuła jest oparta na "Elicie zabójców" — jedenastej książce Lee Childa o Reacherze.

"Reacher": Czego na pewno nie zobaczymy w trzecim sezonie?

Santora zdradził, że w przeciwieństwie do drugiego sezonu, w trzecim Reacher nie będzie pracował z grupą pomocników. "Reacher jest samotnikiem i włóczęgą, jak sam siebie określa. Nie będzie miał wesołej gromady przyjaciół, która będzie z nim podróżowała, pomagała rozwiązywać zagadki kryminalne i przeżywała z nim różne przygody. DNA Reachera mówi mu, że podróżuje sam i współpracuje z dobrymi ludźmi, gdy tylko czai się zło, a potem żegna się ze wszystkimi i idzie swoją drogą. I tego staramy się trzymać" - mówił showrunner "Reachera" w rozmowie z "The Hollywood Reporter". 

Potwierdzono także, że w serialu powróci Maria Sterna jako Frances Neagley. Postać ta pojawiła się gościnnie w pierwszym sezonie, a w drugim była częścią głównej obsady. Neagley nie wystąpiła w "Sile perswazji", siódmej książce z serii, która jest podstawą trzeciego sezonu. Jej rola nie będzie najprawdopodobniej tak duża, jak w ostatnich odcinkach. 

Lee Child o książkowym pierwowzorze trzeciego sezonu

O wyborze "Siły perswazji" jako podstawy trzeciego sezonu wypowiedział się twórca postaci. "Byliśmy bardzo kreatywni w tym, jak przygotowaliśmy tę historię. Czuliśmy, że na 3. sezon potrzebujemy książki, która bardziej skupia się na samym Reacherze. Pytanie więc brzmiało: która historia najlepiej będzie działać z tym punktem wyjścia i która będzie mieć świetną scenę otwierającą. Znaleźliśmy taką, którą uwielbiamy" - mówił Child. 

Zobacz też: QUIZ: Jak dobrze znasz serial "Przyjaciele"? Tylko dla prawdziwych fanów!

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Reacher | Prime Video
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama