Ranczo

Ocena
serialu
9,9
Super
Ocen: 75865
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Tak zmienił się ksiądz Maciej z "Rancza". Niesamowita metamorfoza! Co teraz robi aktor?

„Ranczo” to jeden z tych seriali, o których widzowie pamiętają długo po zakończeniu emisji. Choć produkcja TVP zniknęła z ekranów w 2016 roku, nie brakuje fanów, którzy wręcz żądają powrotu ulubionych bohaterów do serialowych Wilkowyj. Jedną z postaci, która skradła serca widzów był niewątpliwie nieśmiały ksiądz Maciej. W serialu w duchownego wcielił się Mateusz Rusin, który zachwycił nie tylko wrażliwością, ale i ogromnym poczuciem humoru. Rola w hicie w TVP okazała się dla niego przepustką do dalszej ekrany. Po zakończeniu prac na planie serialu pojawił się jeszcze w wielu produkcjach filmowych i telewizyjnych. Co u niego słychać dziś?

Mateusz Rusin: Niezapomniany ksiądz Maciej

Mateusz Rusin urodził się w 1988 roku w Świebodzicach. Na studia przeniósł się jednak ze Śląska do stolicy, gdzie ukończył wydział aktorski Akademii Teatralnej.

Jeszcze podczas studiów zagrał kilka epizodycznych ról w serialach. Mogliśmy go oglądać m.in. w "Wydziale zabójstw", "Twarzą w twarz", czy "Czasie honoru".

Prawdziwą popularność zyskał jednak w 2012 roku. To właśnie wtedy dołączył do obsady serialu "Ranczo". W hicie TVP wcielił się w księdza Macieja - nieśmiałego wikarego, zakochanego w literaturze i filozofii. Choć grany przez 24-letniego wówczas Rusina bohater był inteligentny i oczytany początkowo zupełnie nie mógł złapać kontaktu ani z proboszczem Koziołem i Michałową, ani z parafianami. Z czasem jednak wikary przeszedł metamorfozę i zyskał sympatię mieszkańców Wiklowyj, którzy doceniali jego zaangażowanie w rozwiązywanie problemów lokalnej społeczności.

Reklama

Dzięki występom w popularnym serialu, Mateusz Rusin stał się rozpoznawalny i właściwie mógł przebierać w kolejnych zawodowych propozycjach. Kiedy w 2016 roku zakończono emisję serialu, aktor skupił się na innych ciekawych projektach. Do dziś nie może narzekać na brak pracy.

Aktor, muzyk i... kabareciarz

Mateusz Rusin w ostatnim czasie praktycznie nie schodzi z planów zdjęciowych. Wciąż możemy go oglądać zarówno na małym, jak i dużym ekranie. Aktor pojawił się niedawno w serialach: "Pod powierzchnią", "Szóstka", "Motyw", "Mecenas Porada", czy "Tajemnica zawodowa" oraz w filmach: "(Nie)znajomi" i "To musi być miłość".

Na co dzień występuje również w teatrze. Od lat związany jest ze sceną Teatru Narodowego w Warszawie. Swój talent komediowy wykorzystuje natomiast podczas występów z formacją Kabaret na Koniec Świata.

Jednak nie tylko aktorstwo stanowi jego pasję. Mateusz Rusin jest wokalistą zespołu "Cukierki", który ma na swoim koncie debiutancką płytę.

Od czasu zakończenia serialu "Ranczo", Mateusz Rusin bardzo się zmienił. Aktor zapuścił włosy i zdecydowanie nie przypomina już serialowego księdza Macieja. Poniżej kilka jego najnowszych zdjęć!

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Mateusz Rusin | Ranczo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy