Reklama

Ranczo

Ocena
serialu
9,9
Super
Ocen: 29983
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Ranczo": To najsławniejszy dworek w Polsce! Przypominamy jak wyglądał

"Ranczo" zadebiutowało na ekranach polskich telewizorów 5 marca 2006 roku. Wtedy widzowie TVP mieli możliwość obejrzenia pierwszego odcinka komediowo-obyczajowego serialu, który już po kilku sezonach został obwołany na Festiwalu Polskich Seriali Telewizyjnych "serialem wszech czasów". Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów był dworek, w którym mieszkała Lucy. Przypominamy jak wyglądała ta niezwykła posiadłość!

"Ranczo": Ponadczasowy serial, który pokochała cała Polska

"Ranczo" to niewątpliwie jedna z tych produkcji, które zapiszą się na kartach historii polskiej telewizji. Emitowany w latach 2006-2016 serial w momencie swojej największej popularności przyciągał przed ekrany aż 10 milionów widzów, co czyniło go absolutnym rekordzistą wśród produkcji telewizyjnych.

Widzowie pokochali "Ranczo" za ciepły sposób, w jaki pokazywało im życie polskiej wsi w zderzeniu z wielkim światem. Życie serialowych mieszkańców Wilkowyj zostaje poddane rewolucji, kiedy do wsi wprowadza się Amerykanka - Lucy Wilska. Kobieta otrzymała w spadku dworek po zmarłej babci i zamiast go sprzedać, decyduje się na remont i zostaje w Polsce, by zacząć nowe życie po rozwodzie. Razem z wójtem i proboszczem (w obu wcielił się znakomity Cezary Żak) staje się jedną z kluczowych postaci w krajobrazie wiejskiego życia, do którego zaczyna wprowadzać, krok po kroku, elementy nowoczesnego świata.

Reklama

Przez dekadę przy realizacji "Rancza" pracowała ta sama ekipa, która czuwała, by serial nie stracił na jakości. W sumie zrealizowano 10 sezonów hitowej produkcji i jeden film fabularny. Ostatni odcinek został wyemitowany 26 listopada 2016 roku, ku rozpaczy wiernych fanów produkcji. Od tego momentu co jakiś czas powraca temat kontynuacji serialu i powstania nowego filmu - "Ranczo. Zemsta wiedźm".

"Ranczo": Historia dworku Lucy

Okazały dom z dużym ogrodem i sadem w klimacie XIX-wiecznego dworku szlacheckiego - to właśnie dworek, w którym mieszkała główna bohaterka "Rancza", Lucy. Zanim Amerykanka polskiego pochodzenia postanowiła osiedlić się w dworku, należał on do jej babci. Po śmierci właścicielki, agencja nieruchomości szukała Lucy przez 3 lata w sprawie spadku. Wreszcie się udało.

W serialu chętnych na kupno dworku nie brakowało. Wójt Kozioł chciał wejść w posiadanie domu, ponieważ jego żona, Halina uważała, że będzie on idealny dla ich córki Klaudii. Lucy nie zgodziła się na sprzedaż i postanowiła zostać w dworku na stałe.

W dworku głównej bohaterki znajdował się salon z jadalnią, kuchnia, łazienka, sypialnia Lucy i Kusego, pokój Kingi, gabinet, pracownia Kusego, a także piwnica.

"Ranczo": Dworek w Wilkowyjach istnieje naprawdę!

Charakterystyczny obiekt z serialu "Ranczo" tak naprawdę znajduje się w Sokulach i został wybudowany w pierwszej połowie XVIII wieku. Dworek skrywa wiele tajemnic. Ponoć w czasie II wojny światowej ukrywali się w nim żołnierze Armii Krajowej.

Budowla nie pojawiła się w "Ranczu" po raz pierwszy jeśli chodzi o produkcje filmowe i serialowe. Wcześniej posłużył jako plan zdjęciowy do "Nocy i dni" jako dom Niechciców w Krępie.

Dla fanów serialu "Ranczo" mamy przykrą wiadomość. Niestety dworku nie można zwiedzać. Obiekt jest własnością prywatną i nie jest udostępniony do oglądania.

Zobacz też:

"Ranczo": Przyjedź i odpocznij na słynnej ławeczce

Ilona Ostrowska ma już 48 lat! Jak dziś wygląda Lucy z "Rancza"?

Bartłomiej Kasprzykowski: Nie tylko ksiądz Robert z "Rancza". Co słychać u aktora?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL