Reklama

Ranczo

Ocena
serialu
9,9
Super
Ocen: 25626
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Ranczo": Teraz rządzi Krystyna

Lucy (Ilona Ostrowska) pojedzie do USA robić karierę, a w Wilkowyjach zajdą wielkie zmiany. Swoich sił spróbuje nowa pani wójt (Dorota Chotecka), a my pierwszy raz zobaczymy, jak mieszkańcy świętują Wigilię.

Bezpardonowa walka między biskupem a jego bratem bliźniakiem, senatorem Koziołem (Cezary Żak), niekończące się problemy Więcławskiej (Dorota Chotecka) w roli nowej pani wójt, polityczne przepychanki - wszystko to podzieli społeczność wsi. O nowym sezonie mówi reżyser Wojciech Adamczyk:

Reklama

- Po wyjeździe Lucy do USA mieszkańców Wilkowyj czekają rewolucyjne zmiany. Ani przez moment nie będzie spokojnie.

Jedni będą popierać biskupa, który na wiadomość o kandydowaniu senatora na najwyższy urząd w państwie podejmie radykalne kroki...

Drudzy staną murem za Polską Partią Uczciwości, z której ramienia Czerepach zawalczy o stołek premiera.

Wszyscy będą uważnie się przyglądać poczynaniom Więcławskiej, która stanie przed trudnym wyborem: kontynuować politykę poprzedniczki czy wprowadzić bardziej zdecydowane rządy.

Po raz pierwszy mieszkańcy Wilkowyj będą też wspólnie świętować Wigilię oraz Boże Narodzenie. Na pasterce zjawi się... Lucy.

Z tęsknoty za ukochaną

Nieobecność Lucy (Ilona Ostrowska) odbije się na zdrowiu Kusego (Paweł Królikowski). Po wyjeździe żony do USA artysta wpadnie w taką depresję, że chęć sięgnięcia po alkohol będzie silniejsza niż kiedykolwiek.

Ratunkiem okazać się może przyjazd do dworku siostry pierwszej żony. Grażyna (Dorota Segda), atrakcyjna matka Kingi (Agnieszka Pawełkiewicz), zacznie dbać o Kusego, lecz powód owej gorliwej troski nie do końca spowodowany jest bezinteresownością.

- Kusy nie zorientuje się, że zastawiła na niego sidła! Pogrążony w rozpaczy nie zauważy niecnych planów Grażynki - zdradza Paweł Królikowski. Uczuciowe zawirowania nie ominą też policjanta Staśka (Arkadiusz Nader). Do Wilkowyj przyjedzie na urlop ze szkoły policyjnej w Szczytnie i stanie oko w oko z młodszym zastępcą.

Posterunkowy Wojtek (Kacper Matula) będzie pod wrażeniem kolegi. To dla niego autorytet, ale Stasiek zacznie podejrzewać, że przystojnego stróża prawa łączy coś z Violetką (Magda Waligórska).

- Podejrzenia wzbudzi fakt, że dość często przesiaduje on w knajpie, w której niepodzielnie rządzi jego piękna i mądra żona. Poza tym młody ciągle się mu podlizuje, chwaląc jego umiejętności - zdradza aktor.

Swoje powołanie znajdzie tymczasem Wezółowa (Beata Kowalska), która zajmie się organizowaniem domu dla samotnych matek. Poprze ją gospodyni księdza Michałowa (Marta Lipińska), której stanowisko wprawi w zdumienie biskupa.

- Wezółowi  nie spodoba się, że Michałowa chce, by jego małżonka prowadziła tę placówkę. Za wszelką cenę będzie więc próbował wybrnąć z tej sytuacji, ale sprawa okaże się o wiele bardziej skomplikowana i zagmatwana, niż sądził - mówi nam Wojciech Wysocki.

KRAS

***Zobacz inne materiały o podobnej tematyce***

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Ranczo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama