Reklama

Ranczo

Ocena
serialu
9,9
Super
Ocen: 25627
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Ranczo": Katarzyna Żak nagrała płytę swoich marzeń!

Katarzyna Żak, czyli Kazimiera Solejukowa z "Rancza", od wielu lat jeździ po całej Polsce z własnym recitalem, w 1994 roku nagrała płytę "Młynarski - Jazz" ze standardami jazzowymi w przekładzie Wojciecha Młynarskiego, a kilka dni temu w sklepach ukazał się jej nowy album z premierowymi piosenkami napisanymi specjalnie dla niej...


Reklama


- To bardzo osobista płyta. Aż sama nie wierzę, że udało się ją nagrać - mówi Katarzyna Żak o swym nowym albumie "Bardzo przyjemnie jest żyć", na którym znalazło się 13 premierowych piosenek, a którego premiera odbyła się w poniedziałkowy wieczór w jednym z warszawskich klubów.

- Zwróciłam się do wspaniałych autorów, by napisali dla mnie po jednej piosence. Poprosiłam, żeby to były teksty takie jak ja - zakręcone, wesołe, optymistyczne... Nawet podrzucałam tematy! Powstała płyta z bardzo różnymi piosenkami, na początku chciałam nawet, żeby nazywała się "Od Sasa do Lasa"... - opowiada aktorka.

Teksty dla Katarzyny Żak napisali autorzy tej miary co Wojciech Młynarski, Magda Czapińska, Andrzej Poniedzielski i Jak Wołek.

- Cała śmietanka polskich poetów-tekściarzy - żartuje gwiazda "Rancza".

Katarzyna Żak określa swój album jako płytę pełną humoru, nostalgii, marzeń i radości życia. Piosenki znajdujące się na krążku tworzą mieszankę najrozmaitszych nastrojów, czyli - jak mówi Kasia - wszystkich smaczków, dzięki którym tak przyjemnie jest żyć.

Katarzyna Żak do tej pory kojarzona była przede wszystkim ze swych dokonań aktorskich - ról w serialach "Ranczo", "Klan", "M jak miłość", "Miodowe lata" oraz kreacji, jakie stworzyła na deskach stołecznego Teatru Rampa (zagrała tu m.in. spektaklach muzycznych "Brassens", "Chicago", "Piaf" i "Brecht"). 12 lat temu wydała płytę ze standardami jazzowymi z tekstami przetłumaczonymi przez Wojciecha Młynarskiego i od tamtej pory marzyła, by wrócić do studia i nagrać krążek swoich marzeń. Dziś mówi, że właśnie się jej to udało, bo płyta "Bardzo przyjemnie jest żyć" to album, z którego jest bardzo dumna.

Nowa płyta Katarzyny Żak miała swoją premierę dzień przed zakończeniem zdjęć do 10. serii "Rancza". Aktorka ma więc teraz czas, by wyruszyć w trasę koncertową po całej Polsce i zaprezentować fanom swe nowe piosenki. Zainteresowanie jej recitalami jest ogromne!

Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje