Reklama

Ranczo

Ocena
serialu
9,9
Super
Ocen: 31410
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Ranczo": Co robi dzisiaj Grzegorz Wons, czyli serialowy Więcławski?

Grzegorz Wons, czyli popularny Andrzej Więcławski z serialu "Ranczo", martwi się tym, co będzie robił na starość. Po zakończeniu popularnej produkcji TVP aktor zaangażował się bardzo aktywnie w inną działalność. Co zatem teraz robi?

Grzegorz Wons i "Ranczo"

Grzegorz Wons skończył w marcu 70 lat. Większość widzów kojarzy go z rolą Andrzeja Więcławskiego z "Rancza", ale aktor ma na swym koncie sporo innych kreacji filmowych, serialowych i teatralnych.

Zagrał w największych polskich produkcjach, mogliśmy oglądać go między innymi w "07 zgłoś się", "Na dobre i na złe", "Barwach szczęścia", "Ojcu Mateuszu", "Przyjaciółkach", "M jak miłość" czy "Komisarz Mama". Znany również jako pan Doradca z "Kabaretu Olgi Lipińskiej". Prowadził także teleturniej "Dobra cena" w TVN.

Reklama

Wons przyznaje, że starość go nie cieszy i boi się o swoją zawodową przyszłość. Jak wiadomo, produkcja serialu "Ranczo", w którym aktor grał od 2006 roku, została zakończona.

"Starość została bardzo źle 'wymyślona'. Jest bez wątpienia karą za narodziny. Rodzimy się i cieszymy się siłą młodości, a w pewnym momencie oddalamy się od tego wszystkiego i zaczyna się ta nasza kara za szczęście, które nas kiedyś spotkało" - powiedział w jednym z wywiadów.

Co zatem robi dzisiaj Grzegorz Wons? Czym się zajmuje?

Grzegorz Wons i praca w dubbingu

Mimo dużej popularności, którą Grzegorz Wons zyskał dzięki roli Więcławskiego w serialu "Ranczo", ciekawe zawodowe propozycje wcale się nie pojawiały. Aktor zazwyczaj grywał epizody w filmach i produkcjach telewizyjnych.

Wons postanowił zatem zająć się inną dziedziną aktorstwa, a mianowicie zaangażował się w dubbing postaci w filmach, serialach animowanych oraz w grach komputerowych. Choć aktor od dawna zajmował się dubbingiem, to ostatnio jest jego główne zajęcie.

Jego głosem przemawiali bohaterowie takich produkcji, jak "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda", "LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy", "Epoka lodowcowa: Mocne uderzenie", "Fineasz i Ferb" czy "Corgi, psiak królowej".

W ostatnich dwóch latach można było usłyszeć Grzegorza Wonsa w grze komputerowej "Star Wars: Jedi - Upadły zakon", filmie "Pokémon Detektyw Pikachu" i serialach "Obi-Wan Kenobi" oraz "Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL