Reklama

Ranczo

Ocena
serialu
9,9
Super
Ocen: 25607
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Prośba o spowiedź

To brzmi mało prawdopodobnie, ale jest prawdziwe: zdarza się, że fani proszą Cezarego Żaka, czyli serialowego proboszcza Piotra Kozła z "Rancza", o to, by ich wyspowiadał !

"Pewnie myślą, że u fałszywego duchownego łatwiej załatwią rozgrzeszenie. Widać mają dużo na sumieniu" - śmieje się Cezary Żak.

Reklama

Popularny aktor twierdzi, że wcielanie się w postać księdza wcale nie przychodzi mu z łatwością.

"Trudno się gra tę postać, bo na co dzień nie chodzę w sutannie, nie jestem kapłanem i nie myślę jak duchowny" - wyjaśnia.

"Ale sutanna to bardzo wygodny strój, jak sukienka. Latem, gdy było gorąco i grałem sceny w sutannie, nie ubierałem pod spód spodni. Myślałem, że popełniam świętokradztwo, ale zapytałem prawdziwych księży i okazało się, że też tak robią. Z bardzo praktycznych względów" - dodaje aktor.

A jak w ogóle Cezary Żak przygotowywał się do roli księdza?

"Obserwowałem autentycznych duchownych i ich zachowanie" - opowiada.

"Mój ksiądz jest zlepkiem tego, co podpatrzyłem, a przypatrywałem się księżom w różnych kościołach, żeby wzbogacać mojego Piotra Kozła. W czasie zdjęć dzwoniłem bardzo często do miejscowego proboszcza, konsultując się z nim różnych sprawach. Na przykład pytałem, czy ksiądz może wejść na cmentarz w birecie. Okazuje się, że może" - tłumaczy Żak.

A wy chcielibyście wyspowiadać się u fałszywego księdza? Bo ja, na przykład, tak - u detektywa w sutannie.

Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje