Reklama

Ranczo

Ocena
serialu
9,9
Super
Ocen: 29984
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Pietrek z "Rancza" po latach! Co słychać u Piotra Pręgowskiego?

Piotr Pręgowski to jeden z najbardziej lubianych polskich aktorów. Choć karierę rozpoczął już w latach 70., to na prawdziwą popularność i rozpoznawalność musiał czekać długo. Jego życie zawodowe odmieniła rola Pietrka w bijącym rekordy popularności serialu „Ranczo”. Ukochana przez widzów produkcja sprawiła, że wielu aktorów, w tym także Pręgowski, przez lata nie musiało się martwić o płynność finansową. Sporym minusem takiej sytuacji był jednak fakt, że serial mocno ograniczył działalność aktorów w innych obszarach zawodowych. Po emisji serialu, Piotr Pręgowski niemal całkowicie zniknął z ekranów. Co robi dziś?

Piotr Pręgowski: Kariera pełna zakrętów

Pręgowski urodził się 15 lutego 1954 roku w Warszawie. Zanim zaczął myśleć o aktorstwie, swoją przyszłość wiązał ze sportem. Przez lata trenował zapasy i zamierzał nawet zostać słynnym... olimpijczykiem.

Dopiero podczas nauki w technikum obróbki skrawaniem doszedł do wniosku, że szkoła teatralna jest miejscem idealnym dla niego.

W 1979 roku ukończył studia na PWST w Warszawie i jeszcze przed odebraniem dyplomu miał za sobą debiut na ekranie. Zagrał epizodyczne role w "Barwach ochronnych" i "Polskich drogach". W latach 80. jego kariera zaczęła nabierać tempa, zyskał na popularności, a widzowie coraz częściej doceniali jego ogromny talent komediowy. Pręgowski zagrał wówczas w dwóch kultowych produkcjach Stanisława Barei - "Misiu" i "Zmiennikach", i miał nadzieję, że drzwi do wielkiej kariery stoją przed nim otworem. Szybko przekonał się, jak bardzo się myli.

Reklama

Przez kolejne lata próżno wypatrywał propozycji. Zaczęły się problemy finansowe. Aktor nie mógł sobie poradzić z presją i rozważał nawet samobójstwo!

Dzięki żonie, popularnej aktorce - Ewie Kuryło, zdołał się jednak pozbierać, stworzył swoje portfolio i powoli zaczął odbudowywać karierę. W 2006 roku otrzymał rolę, która odmieniła jego życie.

Niezapomniany Pietrek

Kariera Piotra Pręgowskiego znów nabrała tempa, kiedy na ekranach telewizorów pojawił się wielki hit TVP, czyli serial "Ranczo". W kultowej już dziś produkcji aktor wcielił się w bywalca wilkowyjskiej ławeczki Patryka Pietrka.

Niezbyt inteligentny, ale za to bardzo sympatyczny bohater już od pierwszych odcinków skradł serca widzów. Przez 10 kolejnych lat przeszedł sporą metamorfozę - poślubiając w międzyczasie Jolę, zakładając odnoszący sukcesy zespół muzyczny i prowadząc firmę budowlaną. Zmianom ulegał także wygląd fizyczny serialowego Pietrka, szczególnie jeśli chodzi o jego... fryzury.

Dzięki roli w serialu "Ranczo" Piotr Pręgowski zdobył miliony wiernych fanów, którzy nawet po zakończeniu emisji serialu w 2016 roku wciąż marzą o tym, by uwielbiany przez nich aktor jeszcze kiedyś znów wcielił się w Pietrka.

Co słychać u Piotra Pręgowskiego dziś?

Kiedy serial "Ranczo" zniknął z ekranów, dla wielu aktorów skończyła się dobra passa i zaczęły problemy ze znalezieniem nowego zajęcia. Tak było m.in. w przypadku Piotra Pręgowskiego. Od 2016 roku aktora na ekranach widzieliśmy zaledwie kilka razy i to w epizodycznych rolach. Większość swojego czasu poświęcił na pracę w teatrze, a od jakiegoś czasu zdecydowanie postanowił ograniczyć swoją aktorską działalność i razem z żoną udał się na zasłużoną emeryturę.

Para przeprowadziła się na wieś, gdzie prowadzi teraz spokojne życie i rzadko opuszcza swoją sielską posiadłość.

Od czasu zakończenia emisji serialu "Ranczo" gwiazdor przeszedł również sporą metamorfozę. Oto jak wygląda dziś!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL