Reklama

Ranczo

Ocena
serialu
9,8
Super
Ocen: 26742
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​Leon Niemczyk nie potrafił kochać i nigdy nie był naprawdę szczęśliwy?

Leon Niemczyk, czyli niezapomniany Jan Japycz z "Rancza" i Emil Gilewski ze "Złotopolskich", uchodził za niepoprawnego flirciarza, który nie przepuści żadnej kobiecie... "Jedna używa grzebyka, a druga Niemczyka" - napisał o nim Jan Sztaudynger. Tak naprawdę aktor przez całe życie szukał swojej drugiej połówki... Znalazł, jak żartował, dopiero na ostatniej prostej.

Leon Niemczyk przyznawał się do sześciu żon, ale - co po śmierci aktora wyznała w wywiadzie jego jedyna córka - na ślubnym kobiercu stanął najprawdopodobniej tylko raz: z jej matką, aktorką Tatianą Zaunar. Nie ma dowodu na to, że z inną aktorką - Krystyną Rewaj - która uchodziła za jego drugą żonę i która posługiwała się nazwiskiem Niemczyk, faktycznie byli małżeństwem.

Reklama

- Ojciec miał zwyczaj, nieco na wyrost, mówienia o swoich kobietach "moja żona" - stwierdziła Monika Misiejuk, która jest owocem związku Leona Niemczyka i Tatiany Zaunar. 

Matkę swego jedynego dziecka aktor poznał, gdy ta studiowała aktorstwo w łódzkiej filmówce. Przedstawiła ich sobie koleżanka z roku i bliska przyjaciółka Tatiany Zaunar - Elżbieta Czyżewska. Leon Niemczyk zaimponował młodziutkiej dziewczynie... Był już wtedy bardzo popularny i schlebiało jej, że zwrócił na nią uwagę. Zakochała się w nim bez pamięci i, gdy zaproponował jej małżeństwo, bez wahania zgodziła się wyjść za niego.

AIM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje