Reklama

Ranczo

Ocena
serialu
9,8
Super
Ocen: 20890
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Kończy dziś 50 lat!

Cezary Żak, czyli wójt i ksiądz z "Rancza", obchodzi dziś pięćdziesiąte urodziny.

Uwielbiany przez widzów Cezary Żak urodził się 22 sierpnia 1961 roku w Brzegu Dolnym. Skończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu i dokładnie 20 lat temu zadebiutował na teatralnych deskach.

Reklama

Ogromną popularność i sympatię widzów przyniosła mu rola poczciwego Józka w "Klanie".

- Kiedy dostałem tę rolę, byłem już aktorem od 14 lat! Ale rzeczywiście, to Józkowi zawdzięczam popularność, która 12 lat temu spadała na mnie jak grom z jasnego nieba. Józek całkowicie odmienił moje życie - potwierdza Cezary.

Zanim Cezary Żak dostał szansę pokazania się szerokiej widowni w dużej roli, obsadzany był w epizodach wymagających od aktora jedynie... słusznej postury.

- Reżyserzy wiedzieli o mnie tylko tyle, że jest we Wrocławiu taki gruby facet, który mógłby zagrać ochroniarza, szofera, strażnika, człowieka z tłumu. Byłem obsadzany po warunkach fizycznych. Wiele czasu spędziłem w pociągach na trasie Wrocław - Warszawa, ale grałem te epizody, bo zdawałem sobie sprawę, że tylko w ten sposób udowodnię, że jest we mnie coś więcej niż tylko gruby facet - wspomina aktor.

Rola w "Klanie" okazała się dla Cezarego Żaka przepustką do wielkiej kariery. Kolejne jego wcielenie - Karol Krawczyk z "Miodowych lat" - ugruntowało jego pozycję jednego z najlepszych polskich aktorów komediowych.

Dopiero w "Tajemnicy Twierdzy Szyfrów" udało mu się udowodnić, że nie jest tylko wesołkiem. Bogusław Wołoszański specjalnie dla niego napisał rolę Harry'ego Sauera, oficera SS. Cezary Żak z kolei specjalnie do tej roli ogolił głowę na zero!

Jednak to w komediowym repertuarze Cezary czuł się i wciąż czuje najlepiej. Tylko dla niego warto było oglądać sitcom "Halo, Hans! Czyli nie ze mną te numery", w którym zagrał pułkownika Jabłuszenko.

Od 5 lat Cezary Żak związany jest z bijącym rekordy oglądalności "Ranczem". Podwójna rola - wójta Pawła Kozioła i jego brata księdza - zapewniła mu stałe miejsce na firmamencie największych gwiazd polskiej telewizji.

Dziś Cezary Żak obchodzi 50. urodziny. Nie chce jednak podsumowywać jeszcze swojego życia.

- Najważniejsze jest poczucie, że wszystko, oprócz mojej wagi, idzie w górę, a to bardzo dobry trend. Jestem aktorem, który grywa w serialach, ale przede wszystkim gra w teatrze, co jest moim zawodowym zwycięstwem. Mam nadzieję, że ten stan utrzyma się jeszcze przez długie lata - mówi.

Dowiedz się więcej na temat: Ranczo | Cezary Żak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje