Ranczo

Ocena
serialu
9,9
Super
Ocen: 75934
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Elżbieta Romanowska w nowej roli. Na antenę wraca hit lat 90.

Na antenę wraca kultowy program. Udział w reality show weźmie 48 gwiazd. Czy Elżbieta Romanowska sprawdzi się w nowej roli?

Czym jest "Fort Boyard"

"Fort Boyard" jest francuskim programem typu reality show, który zadebiutował w 1990 roku. Jego polska edycja pojawiła się w 2008 roku.

Tytułowy "Fort Boyard" to więzienie - twierdza, położona na wysepce u zachodnich wybrzeży Francji, zbudowana w XIX w. na polecenie Napoleona. Budowla ta stała się areną zmagań w jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych programów na świecie.

Zadaniem uczestników programu jest  zdobycie pięciu kluczy, które umożliwiają wejście do komnaty skarbów - strzeżonej przez tygrysy - i rozszyfrowanie zagadkowego słowa-kodu, które otwiera drogę do skarbca z główną nagrodą. Droga do sukcesu jest długa i wyczerpująca, drużyna musi wykonać siedem zadań, rozwikłać trzy zagadki i zmierzyć się z dwoma zadaniami specjalnymi.

Reklama

Swoją nazwę program zawdzięcza miejscu, w którym jest nagrywany. Tytułowy fort Boyard znajduje się na zachodnim wybrzeżu Francji. Na potrzeby reality show wprowadzono jednak odpowiednie udogodnienia, które pomogły w nagrywaniu programu.

Zdjęcia do 26 odcinków dwóch serii "Fort Boyard" kręcono 13 lat temu - w lipcu 2008 na Atlantyku w okolicy francuskiego La Rochelle. W każdym z nich brała udział pięcioosobowa drużyna, składająca się z zawodników o różnych predyspozycjach, a kapitanami poszczególnych drużyn były znane i sławne osoby. Pierwszą edycję programu prowadzili aktorzy Robert Gonera i Katarzyna Glinka, a w rolę mędrca, który zadawał uczestnikom zagadki, wcielił się Janusz Weiss, dziennikarz znany z teleturnieju "Miliard w rozumie".

Na świecie wyprodukowano 1137 odcinków programu w dwudziestu sześciu krajach, m.in.: Anglii, Niemczech, Hiszpanii, Szwecji, Rosji, Grecji, Danii, Argentynie, Holandii, Kanadzie, Belgii oraz na Węgrzech. W każdym z nich wyniki oglądalności wskazywały na wielki sukces produkcji. "Fort Boyard" jest jednym z najpopularniejszych formatów na świecie.


Nowa odsłona

Prowadzącą nowej edycji show została Elżbieta Romanowska - aktorka występująca w serialu "Ranczo", w którym wcielała się w rolę Joli. Romanowska do tej pory miała okazję występować w takich programach jak "Jak oni śpiewają?" oraz "Twoja twarz brzmi znajomo". Prowadziła także "Grzeszki na widelcu" w Polsat Cafe, a od zeszłego roku możemy zobaczyć ją w roli prowadzącej w "Anything goes. Ale jazda!".

Elżbieta Romanowska jest absolwentką Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie. Od wielu lat występuje również na scenie teatralnej. Szczególnie związana jest z teatrami wrocławskimi - teatrem Capitol, Teatrem Współczesnym i Teatrem Piosenki. 

Prowadzenie reality show to wielkie zobowiązanie. Możliwe, że to właśnie dlatego już nie zobaczymy Elżbiety Romanowskiej w roli Joli Pietrek.

"Mnie w tej produkcji już nie będzie. Mam nowe wyzwania, zarówno w teatrze jak i poza nim. W serialach w których gram, programach, w których mam przyjemność być uczestniczką lub prowadzącą, z czego bardzo się cieszę. Czasami jest tak, że jakaś historia się kończy po to, aby inna mogła się zacząć. W moim przypadku tak jest, z czego ja się bardzo cieszę. To był cudowny okres w moim życiu, Jola będzie zawsze w moim sercu, w czołówce. To dzięki niej zaczęła się cała moja przygoda z show-biznesem. Ale czas już jej powiedzieć 'cześć' " - aktorka wyznała w rozmowie z Jastrząb Post.

Współprowadzącym Romanowskiej będzie Mariusz Kałamaga, znany przede wszystkim ze swoich występów w kabarecie Łowcy.B.

Jedną z głównych ról w programie dostała także Tamara Gonzalez Parea - blogerka i prezenterka telewizyjna.

Program będzie dostępny na platformie Viaplay. Udział w nim weźmie aż 48 celebrytów. 

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama