Reklama

"Przyjaciółki": Agnieszka Sienkiewicz opuściła rodzinę! Miała ważny powód

Agnieszka Sienkiewicz, czyli uwielbiana przez widzów Dorotka z "Przyjaciółek" zdecydowała się wyjechać na grecką wyspę Lesbos, by pomagać uchodźcom. Aktorka ma przed sobą ogromne wyzwanie, ale nie boi się ciężkiej pracy.

Agnieszka Sienkiewicz chce pomóc uchodźcom

Widzowie polubili Agnieszkę Sienkiewicz za rolę w serialu "Przyjaciółki", w którym wciela się w Dorotę, kochającą luksus i przeżywającą kolejne perypetie miłosne koleżankę czwórki głównych bohaterek. Sama aktorka z graną przez siebie postacią niewiele ma wspólnego, bo od lat jest szczęśliwą żoną Mikołaja Gauera i mamą dwóch córek 5-letniej Zosi oraz 2-letniej Marysi, a zamiast luksusu woli życie na łonie natury. Dlatego razem z mężem kupiła w zeszłym roku wymagające remontu siedlisko na Mazurach, które - jak zdradziła w jednym z wywiadów - w przyszłości chce przerobić na pensjonat.

Reklama

Jak się okazuje, to nie koniec wyzwań, które stawia przed sobą Agnieszka Sienkiewicz. W najnowszym poście na Instagramie zdradziła, że rozstaje się na jakiś czas z rodziną, bo wyjeżdża do Grecji na wyspę Lesbos, by pomagać tam uchodźcom. "Witam się z Wami z lotniska, właśnie wyruszam w jedną z najważniejszych podróży w moim życiu! Razem z Fundacją Dobra Fabryka przez najbliższe dni będę pracować i pomagać w największym obozie dla uchodźców w Europie na wyspie Lesbos. W obozie, w którym mieszka około 7 tysięcy ludzi, a 50 procent stanowią dzieci, które czasem nie znają życia poza obozem, brakuje podstawowych środków czystości, pieluch, mleka, leków, ciepłych posiłków, ciepłych ubrań..." - napisała w poniedziałkowy poranek aktorka.

Zapowiedziała także, że będzie szczegółowo relacjonowała każdą chwilę spędzoną w obozie, by pokazać internautom, jak wiele jest tam do zrobienia. "(...) postaram się Was przekonać, jak bardzo potrzebna jest tam pomoc, w jak tragicznych okolicznościach znaleźli się ci ludzie i może uda mi się Was namówić do wsparcia - nawet najmniejszymi kwotami Fundację Dobra Fabryka, żebyśmy mogli tam na miejscu udzielać pomocy! Dam z siebie wszystko, więc bądźcie tu ze mną na bieżąco, postaram się pokazać Wam jak najwięcej!" - zadeklarowała aktorka.

Czym zajmuje się Fundacja?

Fundacja Dobra Fabryka, z którą Agnieszka Sienkiewicz wyjechała do obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos, została założona przez Szymona Hołownię w 2014 roku. Pomaga ludziom na całym świecie, przede wszystkim w krajach Afryki, m.in. W Kongu, Senegalu, Burkina Faso, Rwandzie, a także w Azji: Libanie i Chinach. (PAP Life)

ina/ gra/

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Agnieszka Sienkiewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje