Reklama

Przyjaciółki

Ocena
serialu
9,3
Super
Ocen: 5309
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Przyjaciółki: Adam Krawczyk zmienił nazwisko! Na jakie?

Adam Adamonis, czyli Andrzej Gruszewski z serialu "Przyjaciółki", postanowił dokonać dużej zmiany w swoim życiu. Zmienił nazwisko. Jako Adam Krawczyk funkcjonował od samego początku w świecie aktorskim, a każdy wie, że Krawczyków jest mnóstwo. Aktor się przyznał, że grał w "Pierwszej miłości" z Mikołajem Krawczykiem. Nie była to komfortowa sytuacja, ale nie z tego powodu zdecydował się na zmianę.


Reklama

Zafascynowała go historia i osobowość jego dziadka od strony mamy- Czesława Adamonisa. W czasie wojny był kierowca czołgu i  bardzo skrytym człowiekiem, ale Adam pamięta jedną wzruszającą historię.

- Bomba trafiła w czołg i  z wielkim trudem udało się jemu uciec z płonącej maszyny. Nie mógł pomoc swoim kolegom. Pamiętam jego kamienną  twarz pod którą kryła się wielka wrażliwość. Zawsze mnie wspierał w moich wyborach. Nawet w  tych, które były drastyczne dla rodziny jak przeprowadzka do Warszawy w wieku 17 lat. Dawał rady, był bardzo stanowczy, wspierał mnie  finansowo do końca swojego życia. Dzięki niemu poszedłem na AWF, ale zrezygnowałem po pierwszym roku . To nie było dla mnie. Akademia Teatralna była świetnym wyborem - mówi Adam Adamonis.

Nazwisko Adamonis pochodzi z Litwy. Dziadek urodził się w Woronowie (dziś Białoruś) gdzie wtedy tereny były polskie. Po wysiedleniu szukał rodziny na całym świecie, ale niestety nie znalazł.

Adam wiedział, że dziadek chce aby to nazwisko jakoś przetrwało, a on sam czuł, że ma trochę z Adamonisa i nie chciał żeby przepadła pamięć o tak ważnej osobie jaką była jego postać dziadka.

W rodzinie było wielkie zaskoczenie, ale kiedy zgodził się jego ojciec, Krawczyk nie wahał się dłużej. Zmienił nazwisko i teraz czuje jakby zaczął nowy etap w swoim życiu,. Ma więcej energii do działania i wiele pomysłów na swoją przyszłość. Wie, że rozwija się w aktorstwie. Dostaje ciekawe role, a to dla niego teraz najważniejsze.

swiatseriali.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Adam Adamonis

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje