Reklama

Przepis na życie

Ocena
serialu
7,9
Dobry
Ocen: 1075
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Zagrała u reżysera nominowanego do Oscara

Magdalena Popławska, czyli Elżbieta Knappe z "Przepisu na życie", która niedawno otrzymała Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego za rolę w "Prostej historii o miłości", ma ostatnio wiele szczęścia jako aktorka. W piątek, 20 kwietnia, na ekrany kin wejdzie nowy film z jej udziałem wyreżyserowany przez nominowanego w 2010 roku do Oscara Bartosza Konopkę.


Reklama

"Lęk wysokości" to pierwszy pełnometrażowy film kinowy Bartosza Konopki, którego cały świat poznał 2 lata temu jako autora nominowanego do Oscara "Królika po berlińsku".

Tym razem Konopka proponuje widzom historię młodego reportera telewizyjnego dowiadującego się pewnego dnia, że jego ojciec trafił na oddział psychiatryczny, a on jest jedyną osobą, która może mu pomóc. Bohater "Lęku wysokości" wraz z kolejnymi wizytami u ojca stopniowo zanurza się w świat jego przeżyć i dowiaduje wielu nowych rzeczy także o sobie.

"Lęk wysokości" z udziałem Magdaleny Popławskiej, Marcina Dorocińskiego, czyli Szymona Kowalczyka z "Bez tajemnic", i Krzysztofa Stroińskiego, czyli niezapomnianego Leszka Góreckiego z kultowego serialu "Daleko od szosy", przyniósł już Konopce nagrodę za debiut reżyserski na ubiegłorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

- Bartka Konopkę znałam wcześniej jako świetnego dokumentalistę. Nie wiedziałam, czego się spodziewać po pracy z nim, ale kiedy już stanęłam na planie "Leku wysokości", poczułam się, jakbym była w innym świecie. Kręciłam wtedy serial "Usta Usta", a wiadomo - praca w serialu jest bardzo szybka, więc byłam zachwycona, że u Bartka jest czas i na próby, i na rozmowy o postaci, którą grałam. To była wielka przyjemność spotkać się z nim - powiedziała Magdalena Popławska tuż przed uroczystą premierą filmu.

Efekt współpracy Popławskiej, Stroińskiego i Dorocińskiego z nominowanym do Oscara reżyserem będziemy mogli oglądać w kinach już od piątku, kiedy to "Lęk wysokości" wejdzie na ekrany.

 

 


Dowiedz się więcej na temat: Magdalena Popławska | Bartosz Konopka | Lęk wysokości

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje