Reklama

Przepis na życie

Ocena
serialu
7,8
Dobry
Ocen: 1092
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Przepis na życie": Jan Englert napisze autobiografię?

Jan Englert, czyli Michał Drzewiecki z "Przepisu na życie", świętował niedawno 50-lecie pracy artystycznej. - Nigdy nie oglądam się za siebie, a jubileusze omijam szerokim łukiem - mówi.


Reklama


- Statystyki, liczby, sprawozdania, wszystko to, co systematyzuje, budzi moją niechęć, zwłaszcza jeśli dotyczy mojego życiorysu - tak Jan Englert tłumaczył w wywiadzie dla magazynu "Pani", dlaczego nie zdecydował się hucznie obchodzić jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej.

- Jeszcze nie umieram! Póki jestem czynny zawodowo, i to w pełni, muszę pracować w teraźniejszości i wybiegać w przyszłość. Na snucie refleksji nie mam czasu - mówi aktor, który od pół wieku zachwyca talentem, charyzmą i... wyglądem.

- Teraz trudnię się prowadzeniem teatru, czyli dużego okrętu z wieloma pokładami. W takiej sytuacji trudno nawet o pięć minut przed snem na zastanawiania się nad sobą - twierdzi Jan Englert pełniący od  2002 roku funkcję dyrektora Teatru Narodowego.

Jan Englert zadebiutował na scenie stołecznego Teatru Współczesnego w listopadzie 1964 roku tuż po ukończeniu warszawskiej szkoły teatralnej, którą 30 lat później kierował jako rektor. Teatr nigdy nie przestał być jego największą miłością. Pytany, z których swoich zawodowych dokonań jest najbardziej dumny, wymienia tylko role teatralne.

Niezapomniany Rajmund Wrotek z kultowego serialu "Dom", choć nie chce jeszcze podsumowywać swojego życia i kariery, nie wyklucza, że kiedyś... napisze autobiografię. Od dawna namawiają go na to różne wydawnictwa kusząc ogromnymi honorariami!

- Dopóki jestem na eksponowanym stanowisku, nie mogę pisać prawdy. A jeśli nie mogę pisać prawdy, to po co mam w ogóle pisać? - mówi i dodaje, że jeśli kiedyś zdecyduje się napisać książkę, nie będzie jej głównym bohaterem.

- Nie chcę pisać o sobie, tylko o moich mistrzach - twierdzi.

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Jan Englert | Przepis na życie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje