Przepis na życie

Ocena
serialu
7,9
Dobry
Ocen: 1068
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​40 lat Bartka Świderskiego

Aktor Bartek Świderski kończy w 7 marca 40 lat. Przez ostatnie lata prawie nie schodzi z planów znanych seriali - "Samo życie", "Tylko miłość", "Hotel 52", "Prawo Agaty", "Przepis na życie", "M jak miłość"... Nie każdy wie, że artysta zajmuje się także śpiewem.

Urodził się we Wrocławiu, ale szkołę aktorską kończył w Łodzi. Na swój wymarzony kierunek nie dostał się jednak za pierwszym razem, wcześniej uczęszczał do Lart Studio w Krakowie.

Reklama

Już jako student dał się poznać widowni występując w hicie kinowym Jarosława Żamojdy "Młode wilki". Zaraz po ukończeniu "filmówki" wystąpił w melodramacie "Jak narkotyk, filmie sensacyjnym "Ostatnia misja" i dramacie "Prawo ojca".

Pomimo licznych występów na srebrnym ekranie znany jest przede wszystkim z ról serialowych. W świadomości widzów zaistniał głównie za sprawą seriali "Samo życie", "Tylko miłość" oraz "Magda M.", gdzie zagrał drugoplanową rolę przyjaciela głównej bohaterki.

- Nie mam parcia, żeby grać tylko i wyłącznie główne role, bo drugoplanowe też mają duże plusy. Nie pochłaniają tyle czasu, więc mogę wyjechać, zrobić coś ciekawego, niekoniecznie związanego z aktorstwem - powiedział w jednym z wywiadów.

Przez ostatnich kilka lat można go było oglądać w seriach "Usta Usta", "Apetyt na życie", "Hotel 52", "Instynkt", "Przepis na życie", "M jak miłość" i "Prawo Agaty".

Świderski rzadko bryluje na salonach i udziela się w mediach. - Zazdroszczę aktorom starszego pokolenia, bo od nich wymagano głównie grania. Dziś aktorzy mają promować produkt, a później grać. Taka jest kolejność" - stwierdził z żalem,

Oprócz aktorstwa pasjonuje się także muzyka. Niegdyś występował w zespole "Grejfrut", a w 2009 roku wydał solową płytę zatytułowaną "Świderski".

W wolnym czasie aktor uwielbia podróżować po świecie. Marzy o zwiedzeniu Argentyny, Urugwaju i Chile.

Z okazji jego 40. urodzin ŚwiatSeriali.pl życzy Bartkowi Świderskiemu wielu ciekawych ról i niezliczonych przygód na turystycznych szlakach!


Dowiedz się więcej na temat: Przepis na życie | seriale | Bartek Świderski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje