Reklama

Prosto w serce

Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 1258
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Mistrz i... Małgorzata

Małgorzata Socha, czyli Konstancja Grylak z "Prosto w serce", gra u boku Piotra Fronczewskiego, czyli Jacka Kwiatkowskiego z "Rodziny zastępczej", w najnowszej produkcji Teatru 6. Piętro. "Edukacja Rity" z ich udziałem będzie z pewnością teatralnym hitem sezonu!

"Edukacja Rity" to znana na całym świecie sztuka angielskiego autora Willy Russella. Małgorzata Socha i Piotr Fronczewski przygotowywali się do premiery w Teatrze 6. Piętro przez kilka miesięcy. Spotkania Małgosi z cieszącym się ogromnym autorytetem Piotrem Fronczewskim były podobno bardzo... gorące. Młoda aktorka, dla której rola Rity jest bez wątpienia jedną z najważniejszych w dotychczasowej karierze, wykorzystywała czas spędzany z Mistrzem nie tylko na próby ale też na długie rozmowy o teatrze i aktorstwie.

Reklama

- Chciałam jak najwięcej nauczyć się od Piotra, bo uważam, że to wybitna postać. Jest doskonałym aktorem i cudownym człowiekiem. Spotkania z nim są dla mnie wielką przyjemnością - powiedziała Małgorzata Socha po próbie z udziałem mediów, która odbyła się w czwartek.

"Edukacja Rity" to wzruszająca opowieść o przyjaźni Franka, profesora i... alkoholika, ze studentką Ritą, ambitną fryzjerką, słuchaczką niedzielnego uniwersytetu. Dzieli ich niemal wszystko - pochodzenie, wykształcenie, status społeczny, ale szybko okazuje się, że i Rita, i Frank mają sobie wiele do zaoferowania. Ich relacje stają się źródłem siły do pokonywania przeciwności losu.

Przypomnijmy, że "Edukacja Rity" to już druga premiera Teatru 6. Piętro z udziałem Sochy, która wcześniej występowała tu w sztuce "Zagraj to jeszcze raz, Sam".

"Edukacja Rity" miała swoją prapremierę w 1980 roku w Londynie. W Polsce po raz pierwszy wystawił ją w 1984 roku Teatr Ateneum. W Ritę wcieliła się wtedy Krystyna Janda.

W filmowej ekranizacji sztuki Willy Russella zagrali Julie Waters i Michael Caine - oboje zdobyli za swoje role Złote Globy 1983 i nominacje do Oscarów, a film otrzymał nagrodę Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA) w kategorii najlepszy film roku.

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia z jednej z ostatnich prób przed uroczystą premierą "Edukacji Rity" w reżyserii Macieja Wojtyszko. Na przedstawienia z udziałem Sochy i Fronczewskiego Teatr 6. Piętro zaprasza już od soboty 5 listopada.

Dowiedz się więcej na temat: Prosto w serce | Małgorzata Socha | Piotr Fronczewski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje