Reklama

Prosto w serce

Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 1271
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Kamienica jest bezpieczna!

Nowy właściciel kamienicy Rafał Sagowski (Jacek Braciak) nie zostanie przyjęty przez jej mieszkańców z entuzjazmem. Przeciwnie - zorganizują protest przeciwko niemu!

Protest przeciwko Rafałowi, który jako nowy właściciel kamienicy zarządził znaczącą podwyżkę czynszu, wybuchnie w 130. odcinku "Prosto w serce" (emisja we wtorek 20 września). Mieszkańcy przygotują transparenty z hasłami: "Nie rzucim kamienicy", "Nie wykurzycie nas stąd" i "Nasz dom - nasza sprawa". Na miejsce protestu ściągną też media.

Reklama

W spór zaangażuje się nawet Artur (Filip Bobek). Po tym, jak nie uda mu się przekonać brata do obniżki czynszu, zacznie udzielać się medialnie. Zagrozi Rafałowi, że jeśli nie odstąpi od swoich zamiarów względem kamienicy, będzie musiał odejść z firmy Sagowski Development.

Monika (Anna Mucha) zaś odwiedzi konserwatora zabytków (Andrzej Blumenfekd), żeby dowiedzieć się, czy możliwe jest wpisanie kamienicy w rejestr zabytków. Niestety, okaże się, że nieruchomość, mimo że wiekowa, nie ma większej wartości.

Na szczęście jeden z lokatorów kamienicy przypomni sobie, że kiedyś mieszkał w niej znany malarz i że zapiski dotyczące tego faktu mogą znajdować się w piwnicy. Monika i Artur dokonają tam wielkiego odkrycia: na ścianie w mieszkaniu Cezarego (Grzegorz Małecki) znajduje się malowidło Józefa Mehoffera. Na podstawie jego oceny konserwator zabytków oświadczy, że kamienica jest bezpieczna - nie można jej wyburzyć.

Tymczasem protest mieszkańców przed kamienicą zakończy się awanturą. Rafał poczuje się zagrożony i wezwie policję. W odpowiedzi mieszkańcy kamienicy wywiozą go na taczce!

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Prosto w serce | Jacek Braciak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje