Prawo Agaty

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 1447
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Prawo Agaty": Jak zmieniło się życie Agaty?

Zgodnie z zapowiedziami producentów, 26 maja zostanie wyemitowany ostatni odcinek "Prawa Agaty". Serial opowiadający o losach przebojowej prawniczki ma szerokie grono wiernych fanów, a każdego tygodnia przyciąga przed telewizory setki tysięcy widzów.
Tytułowa bohaterka - Agata Przybysz - jest niezależną, silną i bardzo inteligentną kobietą. Przez 7 sezonów serialu mieliśmy okazję przyglądać się jej życiowym perypetiom i stawianiu czoła codziennym trudnościom.

Teraz przyjrzymy się jak lubiana przez Polaków pani adwokat zmieniła się od pierwszego odcinka.

Jej pracaMotyw przewodni serialu to oczywiście prawo. Nie zawsze jednak szanowana pani mecenas broniła swoich klientów na sądowej wokandzie. Początkowo, Agata cieszyła się posadą dyrektora działu prawnego w dużej firmie ubezpieczeniowej. Nie mieliśmy jednak okazji obserwować jak radziła sobie na tym stanowisku, bo jak pamiętamy, w pierwszym odcinku została zwolniona, za rzekome sfałszowanie dokumentów. Choć początkowo Przybysz nie mogła się pogodzić ze zwolnieniem, to tak naprawdę, ono przyczyniło się do prężnego rozwoju jej kariery zawodowej.

Reklama

Rozpoczęła współpracę z kancelarią przyjaciółki i poznała setki przypadków, za którymi stali niezwykli ludzie i ich życiowe historie. Niektóre były wzruszające, inne budziły niechęć, czasem nawet strach. Pewne jest jednak to, że stała współpraca z człowiekiem, przyczyniła się do tego jaką osobą stała się Agata.

Warto wspomnieć,  że jej kariera adwokacka nie zawsze była usłana różami. W czwartym sezonie Agata utraciła uprawnienia do wykonywania zawodu. Dzięki swojej zaradności i umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, szybko znalazła inną pracę, w której także czuła się spełniona. Przybysz wykładała na uczelni wyższej, a współpraca z młodymi ludźmi była dla niej niezwykle inspirująca i kreatywna.

Jej miłość

Warto przypomnieć, że Agatę poznaliśmy w trudnym dla niej momencie życiowym. W pierwszym odcinku serialu, straciła nie tylko pracę, ale także mężczyznę, którego kochała i z którym wiązała wspólną przyszłość. Hubert, bo tak miał na imię, okazał się oszustem, który chciał jedynie wykorzystać pozycję Agaty.

To, że była dyrektorem w firmie ubezpieczeniowej, pozwoliło mu dokonać przekrętu, dzięki któremu wzbogacił się o pokaźną sumę. Po całej akcji zniknął z dnia na dzień, a wtedy na horyzoncie pojawił się... Marek Dębski! I choć nie zawsze darzyli się sympatią, to w końcu ich niechęć przemieniła się w fascynację i zauroczenie. Ich droga do szczęścia była długa i kręta.

Początkowo Marek był związany z inną kobietą, później to Agata próbowała ułożyć sobie życie z przyjacielem z dzieciństwa, Maćkiem. Miłość jednak wygrała, a tych dwoje postanowiło w końcu dać sobie szansę. Początkowo nie było to łatwe, bo jak wiemy oboje mają silne charaktery, jednak przekonali się, że wspólnie tworzą coś, co jest dla nich najważniejsze w życiu. W ostatnim odcinku serialu (emisja 26 maja) będziemy świadkami happy endu historii Agaty i Marka. Ich miłość zwycięsko przeszła próbę, za co czeka ich nagroda - zostaną rodzicami!

Jej rodzina

Najważniejszą osobą z rodziny, jest dla Agaty jej ojciec, Andrzej. Łączy ich wyjątkowa relacja, której mogłaby pozazdrościć niejedna osoba.

Przyczyną tak zażyłej więzi miedzy nimi jest z pewnością to, że Andrzej wychowywał Agatę sam. Jej matka zmarła, gdy była jeszcze dzieckiem, a ojciec starał się jej zapewnić wszystko czego potrzebowała. Był dla niej nie tylko ojcem, który wychowywał, ale także matką, której mogła się zwierzyć, z którą mogła porozmawiać w trudnych momentach. W ostatnim sezonie ich wyjątkowa więź została jednak nieco nadszarpnięta, a w rodzinie Przybyszów pojawiła się dodatkowa osoba - Michał Cybulski, przyrodni brat Agaty.

Cała ta sytuacja wywróciła do góry nogami życie nie tylko jej, ale także jej bliskich. Początkowo miała żal do ojca, że nic nie powiedział jej o skrywanej przez lata tajemnicy. Co więcej,  ogromną niechęć do brata, który kierując się egoistycznymi pobudkami, spowodował, że ojciec Agaty wylądował w szpitalu.

Z czasem, ich relacja jednak nieco się zmieniła. W wyniku nieoczekiwanych splotów akcji, Cybulski wpadł w tarapaty, a Agata postanowiła, że mu pomoże najlepiej jak potrafi. Stara się zająć nie tylko nim i jego problemami, ale przede wszystkim jego rodziną. A jakie będą dalsze losy tego rodzeństwa? Może będą chcieli nadrobić stracone lata? A może nawet się zaprzyjaźnią? O tym z pewnością przekonamy się w ostatnich odcinkach serialu.

Jej przyjaźń

O ile w sferze zawodowej, sercowej  i rodzinnej u Agaty bywa różnie, o tyle jej przyjaźń jest dość stabilna. Od studiów przyjaźni się z Dorotą Gawron, z którą wspólnie tworzą bardzo zgrany zespół. Dziewczyny zawsze się wspierają i nic nie jest w stanie ich podzielić. To właśnie Dorota, w pierwszym odcinku serialu ruszyła z pomocą dla zagubionej Agaty.

Zaproponowała jej wspólny biznes, dzięki któremu Agata stanęła na nogi. Mimo tego, że każda z nich miała w swoim życiu trudne momenty i nieraz podejmowała irracjonalną decyzję, to nigdy nie została przez tą drugą oceniona. Ich przyjaźń opiera się przede wszystkim na bezgranicznym zaufaniu i wsparciu. Nawet kilkumiesięczna rozłąka nie była w stanie naruszyć ich relacji.

 

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy