Reklama

Prawo Agaty

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 1366
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Agata P. kontra Magda M.

Dwie piękne i nowoczesne kobiety w świecie kodeksów i paragrafów. Obie z ogromnym potencjałem. Agata Przybysz ("Prawo Agaty") – musi zmierzyć się z kultową Magdą Miłowicz ("Magda M.") i rozkochać w sobie widzów.


Mężczyźni

Reklama

"Prawo Agaty": Nieco nonszalancki, błyskotliwy, a jednocześnie ujmująco ciepły Marek Dębski (Leszek Lichota) stopniowo zdobywa sympatię pani mecenas. Początkowo działali sobie na nerwy, ale ta niechęć zaczyna przeradzać się we wzajemną fascynację. Przed nimi długa i wyboista droga.

"Magda M.": Ich życie odmieniło pierwsze spotkanie na wspólnej sprawie sądowej. Zaiskrzyło. Piotr Korzecki (Paweł Małaszyński) chłopięcym i zawadiackim błyskiem w oku wytrwale torował sobie drogę do jej serca. Słoneczniki, wielbłądy i rozmowa o światełku w oczach. Kto by się temu oparł?

Przyjaciele

"Magda M.": Zwariowani, wierni i zawsze wspierający przyjaciele wyciągnęli prawniczkę z niejednego dołka. Ustawiali do pionu opychającą się lodami i popcornem Magdę. Najbliższym był Sebastian (Bartłomiej Świderski). Rozumieli się bez słów i wiedzieli o sobie praktycznie wszystko. Niczym rodzeństwo.

"Prawo Agaty": W Warszawie najbliższą osobą Agaty jest Dorota (Daria Widawska). Poznały się i zaprzyjaźniły jeszcze na studiach. Z czasem ich drogi się rozeszły. Agata zajęła się karierą, a przyjaciółka rodziną. Teraz Dorota wyciągnęła Przybysz z opresji i pracują na wspólny rachunek.

Praca

"Prawo Agaty": Atrakcyjna i przyjemna walka o umowy w korporacjach odeszła do lamusa. Po aferze z kradzieżą Agata otrzymała wilczy bilet, ale przyjaciółka pomogła jej wrócić na salę sądową. Zahartowała się i nieco spokorniała. Stara się odnaleźć wśród restrykcyjnych regulaminów, o których zdążyła zapomnieć. Klientów broni konsekwentnie i nieszablonowo.

"Magda M.": Ambitna, ale bardzo ciepła i ludzka pani adwokat. Marzyła, by zostać wspólniczką kancelarii Wiktora Waligóry (Krzysztof Stelmaszyk). Uwielbiała pojedynki na sali sądowej, chociaż zdecydowanie bardziej te, w których broniła słabych i potrzebujących. Nie szukała poklasku, tylko prawdziwego uznania.

Wróg

"Magda M.": Dorota Korzecka (Magdalena Cielecka) to wyniosła ryzykantka. Była żona Piotra szybko przekonała się, co straciła rozwodząc się. Wytoczyła najcięższe działa, by odzyskać męża, ale przegrała z kretesem. Zaś w kancelarii Magda pojedynkowała się z aroganckim i zazdrosnym Bartkiem (Szymon Bobrowski).

"Prawo Agaty": W życiu prywatnym największym wrogiem Agaty jest Hubert (Bartłomiej Świderski). Były narzeczony, który ukradł z firmy 800 tys. zł, wrobił prawniczkę i zniknął. To przez niego Przybysz straciła pracę. Teraz pragnie znaleźć drania. Zawodową przeciwniczką Agaty jest prokurator Maria Okońska (Małgorzata Kożuchowska). Ostra, ambitna i zakochana w Dębskim. Rywalizacja jest nieunikniona.

Rodzina

"Prawo Agaty":Agata zawsze może liczyć na wsparcie ojca. Dom w Bydgoszczy jest doskonałym azylem, kiedy w jej życiu coś nie wychodzi. Andrzej (Marian Opania) nie narzuca się córce. Jest dumny z jej osiągnięć i tylko czasem subtelnie daje do zrozumienia, że najwyższa pora postarać się o wnuki. Agata jest dla niego najważniejsza.

"Magda M.": Rozstanie rodziców silnie wpłynęło na małą Magdę - straciła zaufanie do mężczyzn. Nieco nadopiekuńcza i troskliwa Teresa (Ewa Kasprzyk) próbowała dość nieumiejętnie zmienić poglądy córki, ale sama żyła w poczuciu krzywdy. Dopiero pojawienie się ojca Magdy, Jerzego (Piotr Fronczewski), pozwoliło matce i córce na życiowe katharsis.
Świat Seriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje