Reklama

Powiedz tak!

Ocena
serialu
9,1
Super
Ocen: 868
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Powiedz TAK!": Ewa Bukowska nakręci film wojenny o... miłości!

Ewa Bukowska, czyli Dorota Adamczyk z „Powiedz tak!”, przygotowuje się do nakręcenia swego pierwszego filmu pełnometrażowego. Zdjęcia do „53 Wojen” z Magdaleną Popławską i Michałem Żurawskim w rolach głównych rozpoczną się w lipcu.

Ewa Bukowska jako reżyserka zadebiutowała w 2013 roku. Właśnie wtedy po raz pierwszy stanęła za kamerą i zrealizowała krótkometrażowy "Powrót" według własnego scenariusza.

Reklama

Lada moment aktorka wyreżyseruje kolejny film - tym razem zmierzy się z pełnometrażową fabułą zatytułowaną "53 Wojny" i opowiadającą o miłości i skomplikowanej relacji między dwoma fascynującymi osobami na tle bieżących konfliktów wojennych rozgrywających się w różnych częściach świata.

Scenariusz do filmu powstał na motywach książki Grażyny Jagielskiej "Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym".

- Moją reżyserską inspiracją są filmy Hanekego: precyzyjna i wciągająca narracja zwieńczona silną i zaskakującą pointą.  Pragnę stworzyć obraz, który może stać się dla wielu formą terapii - mówi Ewa Bukowska.

Aktorka nie kryje, że fascynują ją - jako filmowca - tematy związane z wojną. Kiedy przeczytała książkę Grażyny Jagielskiej, od razu pomyślała, że to wspaniały materiał na film.

- Musiałam znaleźć sposób, by pokazać, że jestem w stanie tę treść zaadoptować, napisać w oparciu o nią scenariusz i stworzyć film. Książka jest genialna, ale niezwykle trudna do przełożenia na język filmowy. Postrzegam to jako wyzwanie! To może być ważny film... - opowiadała w wywiadzie tuż przed przystąpieniem do pracy nad scenariuszem "53 Wojen".

Dziś już wiadomo, że kilkuletnie starania Ewy Bukowskiej, by przenieść na ekran "Miłość z kamienia", zakończyły się powodzeniem. Pierwszy klaps na planie filmu padnie już w lipcu, a premiera zaplanowana jest na połowę przyszłego roku.

W "53 Wojnach" obok Magdaleny Popławskiej i Michała Żurawskiego zobaczymy też m.in. Kingę Preis i Krzysztofa Stroińskiego. Producentem filmu jest Studio Munka - SFP.

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Powiedz TAK! (serial)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje