Reklama

Polsat Viasat: Seriale

Ocena
serialu
5,7
Przeciętny
Ocen: 3
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Polsat Viasat Histroy: "Epidemia: wielka zaraza w Londynie". Zaskakujące odkrycia

W marcu kanał Polsat Viasat History zaprasza na trzyodcinkowy program dokumentalny „Epidemia: wielka zaraza w Londynie”. W programie troje ekspertów, lekarz Xand van Tulleken, archeolożka Raksha Dave i dziennikarz John Sergeant badają pandemię, która zabiła 100 tysięcy osób w Londynie, co stanowiło 25 procent ówczesnych mieszkańców miasta, i kolejne 100 tysięcy na pozostałych obszarach Anglii. Wielka Zaraza w Londynie trwała od 1665 do 1666 roku i była ostatnią poważną epidemią dżumy w Anglii.

W 1. odcinku omówione zostaną początki zarazy i jej rozwój od pierwszych przypadków wiosną roku 1665.

Reklama

Eksperci staną oko w oko z bakterią "yersinia pestis", która wywołała dżumę i odkryją nowe interesujące badania na temat możliwych winowajców odpowiedzialnych za rozprzestrzenianie się choroby.

Przyjrzą się także życiu ubogich, którzy byli najbardziej narażeni na zachorowanie i przy użyciu najnowszych technik odkryją, jak wyglądały objawy choroby.

W 2. odcinku widzowie dowiedzą się, w jaki sposób utrzymanie dystansu między ludźmi oraz izolacja wpływały na powstrzymanie rozprzestrzeniania się choroby oraz jak duże różnice można było zaobserwować w liczbie zakażeń między bogatymi i biednymi mieszkańcami Londynu.

Eksperci ujawniają również doniesienia o ucieczce lekarzy, którzy pozostawiali pielęgniarki same do opieki nad chorymi. W odcinku przedstawionych zostanie także kilka interesujących faktów na temat okrytej złą sławą maski z charakterystycznym dziobem noszonej przez lekarzy w owym czasie.

W 3. i ostatniej części, widzowie poznają straszliwą tragedię rodzinną i opowieść o bohaterskiej wiosce, która postanowiła odciąć się od świata, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się zarazy.

Eksperci porównają XVII-wieczne metody dezynfekcji z tymi, które stosujemy dzisiaj i dokonają zaskakującego odkrycia. Okaże się, że ówczesne metody leczenia chorób pozostawiały naprawdę wiele do życzenia.

Premiera trzyodcinkowego programu dokumentalnego "Epidemia: wielka zaraza w Londynie" 7 marca o 21:00 na kanale Polsat Viasat History.

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje