Polsat Box Go: Seriale

Ocena
serialu
8,3
Bardzo dobry
Ocen: 26
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Vanessa Aleksander: 26-latka podbija kino i telewizję! Niebawem kolejna premiera z jej udziałem

Vanessa Aleksander ma 26 lat, a jej artystyczne portfolio już teraz pęka w szwach. Popularność zdobyła dzięki serialowi "Wojenne dziewczyny", potem zagrała jeszcze w filamch "Sala samobójców. Hejter", "Marzec'68" oraz serialach: "Rojst'97", "The Office PL", czy "Dziewczyna i kosmonauta". Niebawem natomiast zobaczymy ją w nowej produkcji Polsatu - "Krew". W serialu zagra jedną z głównych bohaterek - Laurę Gajewską.

Vanessa Aleksander: Wykorzystuje swoje "5 minut"

Vanessa Aleksander urodziła się 16 września 1996 roku. Jej ojciec jest Polakiem, matka natomiast Słowaczką - znaną łyżwiarką figurową, trenerką i choreografką. Aktorka dorastała w Polsce, lecz przyznaje, że jest też związana z rodzinnym krajem matki.

Na deskach teatru wystąpiła po raz pierwszy w 2009 roku w spektaklu "Świat Bastiana", wystawianym w Teatrze Rampa. 5 lat później pojawiła się w telewizji, grając epizodyczną rolę w "Ojcu Mateuszu". W 2017 roku dołączyła do obsady serialu "Wojenne dziewczyny", w którym przez kilka lat wcielała się w Ewę Fronczak.

Reklama

Jeszcze zanim została dyplomowaną aktorką, otrzymała nagrodę za rolę w spektaklu "Każdy musi kiedyś umrzeć Porcelanko, czyli rzecz o wojnie trojańskiej". Od 2019 roku związana jest z Teatrem Współczesnym w Warszawie.

W 2020 roku ukończyła studia na Akademii Teatralnej w Warszawie. W tym samym roku zagrała również w filmie Jana Komasy "Sala Samobójców. Hejter". Sukces produkcji i wiele nagród spowodowało, że nazwisko aktorki stało się rozpoznawalne.

Od czasu "Sali Samobójców" gwiazdę mogliśmy oglądać w innych znanych produkcjach. Pojawiła się w serialu "Rojst" oraz "The Office PL". Ostatnia głośna produkcja z jej udziałem to film "Marzec ‘68", w którym wcieliła się w studentkę Hanię Bielską. Niedawno można ją było również oglądać w serialu Netfliksa "Dziewczyna i kosmonauta", gdzie zagrała u boku Jędrzeja Hycnara i Jakuba Sasaka. 

Obecnie pracuje na planie serialu "Krew" - nowej produkcji Telewizji Polsat, w której wciela się w Laurę Gajewską, córkę Marii i Jerzego Gajewskich. W rozmowie z Interią aktorka opowiedziała o swojej postaci. 

"Krew": Co wiemy o nowości Polsatu?

W tej historii śmierć nie jest końcem, a początkiem. Punktem wyjścia do odkrywania kolejnych rodzinnych warstw i ukrytych głęboko pod nimi tajemnic. Krew łączy rodzinę tak mocno, jak jej mroczne sekrety, a ich stopniowe poznawanie zaczyna burzyć dotychczasowy, pozornie poukładany świat.

Laura (Vanessa Aleksander) wraca po latach do rodzinnego miasta w związku ze śmiercią swojej matki - Marii (Małgorzata Foremniak). To nieplanowane spotkanie budzi demony z przeszłości i rzuca nowe światło na rodzinne tajemnice a samej Laurze każe szukać prawdziwego sprawcy śmierci ukochanej mamy.

- W serialu "Krew" nic nie jest oczywiste, a każdy krok przybliżający główną bohaterkę do rozwiązania zagadki, odkrywa kolejne kłamstwa w rodzinie Gajewskich. Jestem przekonany, że widzowie będą chcieli odkrywać te tajemnice razem z bohaterami serialu - mówi Dyrektor Programowy Telewizji Polsat, Edward Miszczak.

Serial powstaje na licencji docenianego przez krytyków na całym świecie irlandzkiego serialu "Blood". Reżyserem "Krwi" jest Marcin Ziębiński znany m.in. z takich produkcji jak "Znaki", "Dublerzy", "Komisarz Mama", "Banksterzy". Za zdjęcia odpowiada Tomasz Dobrowolski ("Druga szansa", "Sługa narodu", "Kowalscy kontra Kowalscy").

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Vanessa Aleksander
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL