Polsat Box Go: Seriale

Ocena
serialu
8,3
Bardzo dobry
Ocen: 26
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Sortownia": Canal+ i Polsat wyprodukują wspólnie serial

"Sortownia" to 8-odcinkowy dramat obyczajowy. Zdjęcia do serialu ruszają w sierpniu. Premiera "Sortowni" już w pierwszej połowie 2023 r. w Polsat Box Go, a następnie na antenie Telewizji Polsat.

"Sortownia": O czym opowie serial?

"Sortownia" jest historią lekarza pracującego na oddziale ratunkowym w jednym z warszawskich szpitali, w miejscu,  gdzie ratuje się ludzkie życie. To tu zapadają decyzje kogo ratować w pierwszej kolejności, "sortując" pacjentów kodami czerwonym, żółtym i zielonym.

Praca w ekstremalnych warunkach, walka z czasem i nieodwracalne w skutkach decyzje to codzienność głównego bohatera. Codzienność uzależniająca go jak narkotyk.

Bo balansowanie między czyimś życiem, a śmiercią daje też poczucie władzy, a nawet prawo stawania powyżej moralnych zasad.

Reklama

Serial jest pierwszą koprodukcją Canal+ Polska i Polsatu, a także pierwszą tego typu współpracą dwóch nadawców na polskim rynku. Producentem wykonawczym jest TFP.

"Sortownia": Szykuje się hit! Kto za kamerą?

Za kamerą stanie Anna Kazejak ("Fucking Bornholm", "Skrzydlate świnie"), a za scenariusz odpowiedzialni są Wiktor Piątkowski ("Wataha", "Wojenne dziewczyny"), Monika Powalisz ("Belfer"), Michał Wawrzecki ("Chyłka") i Joanna Kozłowska ("Wotum nieufności"). Kierownikiem literackim  ze strony Canal+ została Dana Łukasińska, a reżyserką castingu Julia Popkiewicz.

Premiera "Sortowni" już w pierwszej połowie 2023 r. w Polsat Box Go, a następnie na antenie Telewizji Polsat.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Sortownia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy