Polsat Box Go: Seriale
Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 51
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Serial z pogranicza magii i snu. Gwiazda zdradza wszystkie jego sekrety

„Strachy” to pięć klimatycznych, krótkich historii, które przydarzają się młodym reporterom zgłębiającym świat niewyjaśnionych, ludowych tajemnic. „Strachy” dołączyły do kolekcji Klub Konesera w Polsat Box Go, który powstał z myślą o miłośnikach kina niezależnego. O najnowszym serialu Polsat Box Go opowiada Hanna Turnau.

"Strachy": O czym opowiada nowy serial Polsat Box Go?

"Strachy" to pełne tajemnic opowieści z pogranicza magii i snu. Inspirację każdego odcinka stanowi inna polska legenda lub wydarzenie historyczne. Głównymi bohaterami historii są Janek (Andrzej Plata) i Gośka (Hanna Turnau) - para przyjaciół oraz tandem reporterski w jednym. On jest operatorem kamery, ona - reporterką w redakcji lokalnej telewizji.

W pierwszym odcinku bohaterowie służbowo trafiają nad Zegrze, żeby nagrać wywiad z gwiazdą disco polo. Jeszcze nie wiedzą, że tego dnia zostaną wciągnięci w świat nadprzyrodzonych legend i przerażających wydarzeń, które mocno namieszają w ich życiu.

Reklama

"Strachy": Hanna Turnau o serialu

W najnowszym odcinku "PrzeVODnika" aktorka opowiedziała o swojej bohaterce, o tym jak dostała rolę i o swoich wrażeniach po obejrzeniu serialu.

"Mi się szalenie spodobała ta bohaterka. To są takie postaci wymarzone trochę dla aktorów - po pierwsze postać złożona, bo z trudną przeszłością. Gośka jest z domu dziecka i do końca nie zna swojej historii rodzinnej" - mówi Hanna Turnau o swojej bohaterce.

"Uważam, że ten projekt jest bardzo ciekawy, to się bardzo dobrze ogląda" - mówi aktorka.

Rola w "Strachach" to pierwsza główna rola w serialu fabularnym w karierze Hanny Turnau i sytuacja... trochę stresująca.

"Jest to stresujący moment dla aktora - kiedy taki projekt, który jest pierwszym tak dużym projektem, wchodzi na ekrany. Boję się, w końcu to strachy (śmiech). Trochę się obawiam, co powiedzą widzowie, nasz projekt się spodoba, czy nie. Włożyłam w to masę serca. Wraz z całą ekipą bardzo nam zależało, żeby zrobić coś fajnego coś innego to czuło się od pierwszych dni zdjęciowych - że jesteśmy tu po to, żeby razem przeżyć jakąś fajną przygodę; zrobić coś innego na polskim rynku serialowym i myślę, że nam się to udało". 

Co charakteryzuje serial? 

"Strachy" są trochę na pograniczu realizmu i fantastyki, ten realizm przeplata się ze światem magicznym (...) Fajne jest to, że tak naprawdę nie jest to stricte horror, którego mamy się potwornie bać - momentami jest dowcipnie. Wszystko się trochę przeplata i balansuje".  

“Gośka z Jankiem, czyli główni bohaterowie serialu, oprócz tego, że zmagają się z różnymi dziwnymi historiami, stworami i sytuacjami, to mają też swoje normalne życie. Pracują w lokalnej telewizji przeprowadzają denne wywiady, które już ich w ogóle nie interesują i mają swoje historie rodzinne". 

"Strachy": Kariera

Hanna Turnau jest znana fanom produkcji telewizyjnych z roli Sylwii w "M jak miłość". Pojawiła się również w wielu produkcjach filmowych, m.in. w "Zielonej granicy", "Broad Peak", "Poskromieniu złośnicy", "Czarnym mercedesie" czy też w serialu "1983". Swego czasu została bohaterką memów, kiedy nagrała misia z Krupówek.

Klub Konesera w Polsat Box Go

Serial "Strachy" dołączył do kolekcji Klub Konesera w Polsat Box Go. To miejsce, gdzie tytuły dla siebie znajdą miłośnicy kina niezależnego, autorskiego, a nawet eksperymentalnego. Są tu filmy nagradzane na najważniejszych festiwalach, stworzone przez wielkich twórców takich jak: Agnieszka Holland, Pier Paolo Passolini, Michaelangelo Antonioni, Bernardo Bertolucci, Abel Ferrara, Steven Spielberg, Gaspar Noe czy Arthur Penn

Zobacz też: Polskie seriale kostiumowe. Sześć pozycji, które musisz znać

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Polsat Box Go
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama