Reklama

Ślub Asi i Szymona w "Policjantkach i Policjantach"

​Na tę chwilę widzowie hitu Czwórki czekali od wielu miesięcy! Jeszcze w tym tygodniu w "Policjantkach i Policjantach" - emitowanych w stałym paśmie od poniedziałku do piątku o godz. 19 w Czwórce - zobaczymy wreszcie Asię Zatońską i Szymona Zielińskiego na ślubnym kobiercu. Ciąg zdarzeń poprzedzający tę romantyczną chwilę przypominać będzie jednak istne szaleństwo.

Odkąd w finale 11 sezonu sezonu Asia (Magdalena Szczepanek)  porzuciła przed ołtarzem Dawida i pobiegła za Szymonem (Paweł Monsiel) ich miłość kwitła, ale po drodze wydarzyła się tragedia. Synek byłej dziewczyny Szymona, Tymon, został sierotą, a Zieliński, żyjąc w nieformalnym związku, nie może uzyskać prawa do opieki nad nim. Po rozmowie z Jackiem (Przemysław Puchała)  - który uświadomił mu, że żeniąc się z Asią nie tylko będzie mógł adoptować Tymka, ale przypieczętuje związek z kobietą, którą naprawdę kocha - i zamieszaniu z pierścionkiem zaręczynowym,  Szymon wreszcie się oświadczył. 

Reklama

Ze względu na Tymka narzeczeni niemal od razu zabierają się za przygotowania do ślubu. Zaczynają, w przerwie podczas patrolu, od wizyty u Księdza Wincentego (Sasza Reznikow), który jest nieco sceptyczny, mając w pamięci ucieczkę Asi sprzed ołtarza. Najbliższy dzień, jaki proboszcz może zaproponować narzeczonym, przypada dopiero za pół roku, chyba, że wykorzystają zwolniony w ostatniej chwili termin za... pięć godzin!

Decyzja wydaje się szalona, ale Asia i Szymon nie wahają się, choć jedyne co mają gotowe to lista potrzebnych rzeczy. Jak w mniej niż pół dnia - i to w czasie pracy - zorganizować dosłownie wszystko: od obrączek i sukni ślubnej po zaproszenie gości i przyjęcie? Gdyby nie przyjaciele byłoby to po prostu niewykonalne. Dyżurny Jacek wyręczy ich w jednym ze służbowych zadań, Natalia (Anna Bosak) przyjdzie na komendę z naręczem sukienek  i umaluje przyszłą pannę młodą, z asystą pośpieszy Wojtek (Bartłomiej Piekarski), niemal każdy będzie próbował pomóc jak może.

Przyszli państwo młodzi i niektórzy goście będą się przebierać na komendzie zaraz po służbie, a Białach (Mariusz Węgłowski) w kilka godzin będzie musiał wyczarować poczęstunek i przygotować swój bar "Święty Mikołaj" na imprezę. Kiedy nadchodzi wyznaczona pora Ksiądz Wincenty czeka przy ołtarzu i kręcąc głową co chwilę zerka na zegarek, a goście cały czas nerwowo oglądają się na drzwi, wypatrując spóźniających się narzeczonych i świadków...

Patrol Aśki i Szymona dostaje wezwanie ze sklepu komputerowego, skąd skradziono sześć laptopów o wartości 24 tys. złotych. Po obejrzeniu nagrań z monitoringu staje się jasne, że złodziej znał kod zabezpieczający do alarmu. Podejrzenia padają na byłego pracownika, ale ten ma alibi. Jest streamerem i przez całą noc prowadził transmisję online dla swoich fanów. Zatońska i Zieliński jadą więc sprawdzić drugiego podejrzanego - niedawno zatrudnionego przez właścicieli sklepu sprzedawcę . 

Ten z kolei całą noc był na imprezie i ma na to około dwudziestu świadków. Kto zatem stoi za zuchwałą kradzieżą? Tymczasem Asia i Szymon planują ślub. Udają się do księdza, żeby uzgodnić termin. Mają wybór - mogą się pobrać za pół roku, albo... za pięć godzin. Szymon i Asia wiedzą, że dla dobra Tymka nie mogą zwlekać. Z pomocą przyjaciół z komendy i Białacha próbują zorganizować ekspresową ceremonię.

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje