Reklama

Pod wspólnym niebem

Ocena
serialu
5,7
Przeciętny
Ocen: 38
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Pod wspólnym niebem": Nowy serial TVP2 rusza od września

"'Pod wspólnym niebem' jest oryginalnym scenariuszem komediowym stworzonym przez Marka Śledziewskiego z zespołem na zamówienie Dwójki. Nie ma nic wspólnego, a tym bardziej nie jest kontynuacją „Alternatywy 4” św. pamięci Stanisława Barei i Macieja Rybińskiego" - czytamy w oświadczeniu TVP.

"Serial nie jest też odpowiedzią na "Ucho prezesa"; nie ma w nim satyry personalnej ani odnoszenia się do konkretnych bieżących wydarzeń" - dodał dyrektor TVP2, Marcin Wolski.

Reklama

Jak zaznaczył dyrektor Dwójki, inspiracją dla serialu Śledziewskiego jest "Romeo i Julia" Szekspira.

"Fabuła serialu jest zbudowana wokół dwóch różnych kulturowo i społecznie rodzin, które przez przypadek zmuszone są zamieszkać pod jednym dachem. Prowadzi to do licznych, zabawnych spięć i konfliktów. Mimo różnic, między przedstawicielami młodego pokolenia - Julią i Romanem - wybucha płomienna miłość" - Wolski streścił fabułę planowanej produkcji.

"Jeśli ktokolwiek uważa, że serial mógłby służyć pogłębianiu podziałów, to właśnie owa miłość jest dowodem na możliwą zgodę" - zaznaczył Wolski.

Autorem scenariusza jest Marek Śledziewski, serial jest samodzielnie realizowany przez Agencję Filmową TVP, a jego producentem jest Anna Jaroch-Okapiec.

"Telewizja Polska jeszcze kompletuje obsadę, która w chwili obecnej została dobrana w 80 proc. - Na chwilę obecną wiadomo że w "Pod wspólnym niebem" zagrają: Marek Bukowski, Ewa Szykulska, Tadeusz Chudecki, Piotr Szwedes, Przemysław Furdak, Sebastian Konrad i Marek Frąckowiak" - powiedziała portalowi Wirtualnemedia.pl Anna Jaroch-Okapiec, producent serialu.

"Pod wspólnym niebem" będzie składać się z 12 25-minutowych odcinków. Zdjęcia do serialu mają ruszyć na początku sierpnia. Serial trafi na antenę, najprawdopodobniej, we wrześniu i będzie emitowany tuż po "rodzince.pl".

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje