Reklama

Plebania

Ocena
serialu
8
Bardzo dobry
Ocen: 572
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Zagubieni wędrowcy w Hrubielowie

To już druga z kolei Wigilia, jaką proboszcz Antoni Wójtowicz (Włodzimierz Matuszak) z "Plebanii" spędzi w Hrubielowie. Tegoroczna jednak z pewnością na długo pozostanie w jego pamięci. Dlaczego? Z powodu wizyty niespodziewanych gości!

Jak co roku główną organizatorką kolacji wigilijnej będzie Józefina (Katarzyna Łaniewska). Jako wielka orędowniczka polskich tradycji przygotuje typową wieczerzę z dwunastoma potrawami oraz aromatycznymi wypiekami. Jej pomocnicą będzie wnuczka Ewunia (Weronika Kosobudzka).

Reklama

Przy wigilijnym stole spotka się najbliższa rodzina proboszcza i Józefiny. Nie zabraknie więc siostry Wójtowicza Krystyny (Bernadetta Machała-Krzemińska) z córką Kasią (Weronika Parys). Pojawi się także córka Józefiny Barbara (Sylwia Wysocka) z mężem Piotrem (Wojciech Dąbrowski). Także kościelny Marian (Andrzej Chichłowski) dołączy do ucztujących.

Bardzo niechętna spędzeniu Wigilii na plebanii będzie Iwona (Karolina Nolbrzak). Za namową męża (Michał Sieczkowski) ostatecznie zgodzi się pójść w gości do proboszcza. Spotka tam - ku swemu zaskoczeniu - dawno niewidzianą siostrę Dominikę (Marika Tomczyk), która na co dzień mieszka w Londynie.

Świętowanie na plebanii uatrakcyjni wizyta niespodziewanych gości. Będzie to grupa górali, którym w drodze do domu zepsuje się samochód. Zgodnie z tradycją, że w wigilijny wieczór przy stole znajdzie się miejsce dla każdego, zagubieni wędrowcy zostaną zaproszeni do wspólnego biesiadowania.

Dowiedz się więcej na temat: Wigilia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje