Reklama

Plebania

Ocena
serialu
7,9
Dobry
Ocen: 620
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Tęskni za... plebanią w Tulczynie

Rolę Wiki Potoczny w "Plebanii" Agnieszka Włodarczyk grała przez 11 lat. - To jedna trzecia mojego całego życia! - mówi aktorka, nie kryjąc, że czasami tęskni za serialem i ludźmi, których poznała na planie.


Reklama

Wiktoria "Wiki" Potoczny, siostra księdza Adama (Bogdan Brzyski), była jedną z najbardziej lubianych i jedną z najbarwniejszych postaci w "Plebanii".

Wcielająca się w nią Agnieszka Włodarczyk z sentymentem wspomina swoją pracę na planie i bardzo żałuje, że serial nigdy już nie wróci na antenę Jedynki. Kiedy dwa lata temu władze TVP podjęły decyzję o zamknięciu produkcji, Agnieszka miała nadzieję, że "Plebania" jeszcze kiedyś zostanie reaktywowana, a ona będzie miała okazję znów spotykać się w pracy z ludźmi, których bardzo szanowała i lubiła. Niestety...

- "Plebania" nie wróci i mówię o tym z niekłamaną przykrością - wyznała niedawno w wywiadzie.

Agnieszka Włodarczyk nie kryje, że na plan "Plebanii" przez 11 lat chodziła z wielką przyjemnością. Mówi, że czuła się tam... bezpiecznie.

- Nigdy ze strony producentów nie spotkała mnie żadna przykrość. Nigdy nie było krzywdzących i naciąganych plotek na mój temat! Współpraca była oparta na wzajemnym szacunku i zaufaniu - wspomina.

Po zakończeniu produkcji i emisji "Plebanii" Agnieszka nie została jednak bez pracy. Grała przecież Annę Bilewską w "Pierwszej miłości", na planie której poznała miłość swego życia - wcielającego się w Pawła Krzyżanowskiego Mikołaja Krawczyka.

Kiedy o związku Agnieszki i Mikołaja dowiedziała się cała Polska, widzowie w jednej chwili odwrócili się i od niej, i od niego. Odsądzano ich od czci i wiary sugerując, że to przez Agnieszkę Mikołaj odszedł od Anety Zając, czyli serialowej Marysi Radosz, i zostawił ją samą z dwójką małych dzieci, co - jak się później okazało - wcale nie było prawdą, bo związek Mikołaja z mamą jego synów-bliźniaków rozpadł się wcześniej... Po jakimś czasie postać grana przez Agnieszkę Włodarczyk znikła z "Pierwszej miłości".

- Produkcja tego serialu niestety nie prezentuje postawy, jaką znam z "Plebanii". Produkcja "Plebanii" nie robiła sobie oglądalności kosztem aktorów... - szczerze powiedziała w wywiadzie dla magazynu "Show".

Dziś Agnieszka skupia się przede wszystkim na swojej karierze wokalnej, ale od czasu do czasu bardzo tęskni za... plebanią w Tulczynie.

Zajrzyjcie do naszej galerii. Znajdziecie w niej zdjęcia Agnieszki Włodarczyk w roli Wiki Potoczny z "Plebanii".

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Plebania | seriale | Agnieszka Włodarczyk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje