Plebania

Ocena
serialu
8,1
Bardzo dobry
Ocen: 529
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Podwójne oświadczyny

Nowe namiętności i intrygi w Tulczynie. Tracz zapłaci wysoką cenę za upokorzenie kobiety, która zna swoją wartość. A sympatyczna Swietłana spojrzy w przyszłość z większą nadzieją...

Skomplikowana gra, którą Janusz Tracz (Dariusz Kowalski) prowadzi z Oliwią (Magdalena Waligórska) wejdzie w dramatyczną fazę. Biznesmen za 50 tysięcy złotych zafunduje sobie luksus upokorzenia aktorki. Nie wie tylko, że trafi na kogoś, kto będzie umiał oddać cios.

Reklama

Kiedy dojdzie do ich kolejnego spotkania nad Bystrawą, zacznie grać weselna orkiestra, a Tracz uklęknie przed aktorką, żeby się oświadczyć. Oliwia zdecydowanie odmówi i ucieknie. A cała scena zostanie uwieczniona przez sprowadzonych przez nią fotografów. Informacja trafi do mediów. Wszyscy będą mogli przeczytać w kolorowym piśmie o lokalnym zakochanym biznesmenie, który dostał kosza od aktorki. Wściekły Tracz postanowi zniszczyć karierę Oliwii. Czy mu się to uda?

Wkrótce zobaczymy też drugie oświadczyny. Swieta (Elena Leszczyńska) dojdzie do wniosku, że już nie ma czego szukać w Tulczynie. Upokorzona propozycją małżeństwa, za które miałaby zapłacić, postanowi wyjechać. Przecież nie jest oszustką, szukającą fikcyjnego związku, żeby dostać obywatelstwo! Gdy będzie kupowała bilet na pociąg, na stacji zjawi się Sławek (Piotr Pilitowski). Wyczuje, że nie ma chwili do stracenia. Będzie błagał Swietę, żeby nie wyjeżdżała. I zdecyduje się na oświadczyny. Bez pierścionka, kwiatów i romantycznej scenerii. Uklęknie przed ukochaną i poprosi ją o rękę. Nie usłyszy jasnej odpowiedzi, ale osiągnie tyle, że Swieta zrezygnuje z wyjazdu.

Czekają ją teraz trudne chwile. Przede wszystkim zechce uniknąć podejrzenia o interesowność. Dlatego kiedy oboje spotkają się w restauracji, zacznie tłumaczyć nauczycielowi, że nie chce go wykorzystać i w związku z tym nie może za niego wyjść. Sławek zaproponuje, żeby oboje określili, czego od siebie oczekują. I mimo licznych wątpliwości, uda im się osiągnąć porozumienie. Odwiedzą Urząd Stanu Cywilnego i dopełnią formalności, urzędnik wyznaczy termin ich ślubu.

Więcej czytaj w magazynie "Tele Tydzień"

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje