Reklama

Plebania

Ocena
serialu
8
Bardzo dobry
Ocen: 575
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Od nazisty do księdza

Krystian Wieczorek w serialu "Plebania" gra wikarego Kubę - niepokornego rockendrolowieca, ale i człowiekiem biskupa do zadań specjalnych. Jak wieczny serialowy amant czyje się w roli księdza?

Major Halbe w "Czasie honoru", mecenas Budzyński w "M jak miłość" i stolarz Sławek w "Miłości nad rozlewiskiem" ma na koncie co najmniej kilkanaście złamanych, kobiecych serc, w perspektywie dwa śluby oraz... nieślubne dziecko z czasów, gdy uczęszczał do seminarium duchownego.

Reklama

Ten ostatni scenariusz Krystian Wieczorek zawdzięcza nowej roli, wikarego Kuby w serialu "Plebania".

"Kuba pojawił się w hrubielowskiej parafii w skórzanej kurtce i glanach. To niepokorny rockendrolowiec i niespokojny duch, który nazywa rzeczy po imieniu. Uważa, ze powołanie nie może przysłaniać normalnego życia. Zdecydowanie lepiej czuje się w dżinsach niż w sutannie, którą zakłada naprawdę rzadko". - mówi aktor.

"Z tego co wiem, jest wysłannikiem samego biskupa, człowiekiem do zadań specjalnych. Pojawia się zawsze tam, gdzie dzieje się jakaś akcja. To człowiek czynu, choć sutanna hamuje i studzi jego temperament. Jego największą tajemnicą jest córka, którą począł będąc już w seminarium. Nie był to więc niewinny flirt, a grzech" - opowiada o swoim bohaterze Krystian Wieczorek.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje