Reklama

Plebania

Ocena
serialu
8
Dobry
Ocen: 580
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Ewa Szykulska w Hrubielowie!

Już wkrótce w telenoweli "Plebania" będziemy mogli oglądać Ewę Szykulską, czyli niezapomnianą Helenę Bogacką z "Lokatorów". Sprawdź, w jakiej roli!

Zdradzamy, że Ewa Szykulska wcieli się w postać Renaty Cichoń, samotnej wdowy po cukierniku, która całe życie marzyła o podróżach. Niestety, nigdy nie wyjeżdżała z Hrubielowa.

Reklama

Tylko raz była w Lublinie. Nic nie wskazuje na to, by marzenie Reni o podróżach miało się spełnić, bo po śmierci jej męża okazało się, że narobił mnóstwo karcianych długów. By je spłacić, musiała sprzedać cukiernię. Na wyjazdy już nie wystarczyło...

Renia jednak nie narzeka. Stara się - mimo wszystko - myśleć pozytywnie. Dokarmia koty, udziela się w kościele i domu kultury. Uczy kobiety rozmaitych prac domowych: pieczenia ciastek i wyplatania makram.

Ponadto opiekuje się swoim niepełnosprawnym sąsiadem Jackiem Gradkiem, który uległ wypadkowi podczas wyprawy w góry i stracił wiarę w Boga.

Renia uwielbia słuchać jego opowieści o wysokogórskich wyprawach. Postanowi wesprzeć duchowo sąsiada i właśnie w tym celu uda się na plebanię do księdza Artura Góreckiego (Marcin Piętowski) z prośbą, by porozmawiał z Jackiem. Czy to zmieni podejście Gradka do życia?

Po raz pierwszy Ewa Szykulska wystąpi w 1687. odcinku "Plebanii" (czwartek 21 kwietnia).

Dowiedz się więcej na temat: Ewa Szykulska | Plebania

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje